Kas Eestil on selgroogu järgida Läti eeskuju ja nõuda idapiiri ületajatelt Vene agressiooni hukkamõistmist?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Putinism peaks jääma teisele poole Narva jõge. Pilt on illustratiivne.

Hiljuti pöördus Eesti IT-sektor valitsuse poole palvega kinnistada siia Vene kodanikest IT-töötajad, kes kõik  “jagavat meie väärtusi”. Portaal Uued Uudised soovitas seepeale nõuda neilt inimestelt deklareerimist, et nad ei toeta Putini poliitikat, ja jälgida, kui paljud neist on nõus seda tegema.

Viimastest uudistest selgub, et Läti valitsus, kes on Eestist ammu ees riigikeelse hariduse kehtestamisega, on otsustanud just seda teed minna.

Delfi kirjutab: “Venemaa protesteerib Läti piiril kehtiva uue korra vastu, mille järgi peavad Vene kodanikest riiki sisenejad piiril allkirjastama dokumendi, mis ütleb, et nad ei nõustu Vene Föderatsiooni (agressiivse -toim.) tegevusega.”

Selline nõue paneks väga palju paika ja lõpetaks ehk nende inimeste piiriületused, kes südames on Putini poolt. On ju avalik saladus, et Vene eliit, kes veab agressiivset poliitikat, puhkas seni lääneriikides ja seal on sageli ka nende pereliikmed. Ka tavavenelased naudivad läänemaailma jõukust, aga ise teevad Saksamaal ja Suurbritannias Putinit toetavaid meeleavaldusi.

Uuel valitsusel, milles on ka Isamaa, on nüüd võimalik näidata, kas nad on ka tegelikult tegusad või on kõik nende algatused puru silma ajamine, ja lätlaste moodi samme ei juleta ette võtta. Või ei taheta, kui jälgida Reformierakonna venestamispoliitikat.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused