Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas Eestist võib saada Ukraina desertööride peidupaik?

-
14.05.2022
Ukrainas sõdivad ka naised ja mehed ei tohiks sellest võitlusest eemale jääda.
© Scanpix

Olukorras, kus ukrainlastel on Eestisse täiesti vaba sissepääs ja vastu võetakse ka Venemaa kaudu saabunuid, võib tekkida olukord, kus siia kuhjuvad ka need ukraina mehed, kes ei taha sõdima minna.

ERR vahendab: “Sõja uueks faasiks valmistuv Ukraina loodab relvade alla tuua miljon võitlejat”. Samas aga jutustab Ukraina sõjapõgenik Aleksander Timofejev raskustest, mis tabasid siin tema peret, kui nad hakkasid perearsti otsima. Kõnealuse mehe siiasaabumise tausta UU toimetus küll ei tea, aga vastuolu on siin olemas.

Ukraina ei lase juba praegu sõjaväekohuslastest mehi välja, aga Eestis on neid omajagu, ennekõike need, kes saabusid siia tööle enna sõda.

“Keerulisem on olukord Ukraina kodanike puhul, kes olid Eestis juba enne 24.02, kuna neile ajutise kaitse režiim ei laiene.  /…/ Siiski on kõigil enne 24.02 Eestis olnud ukrainlastel õigus Eestisse edasi jääda ning välja kedagi ei saadeta ka siis, kui ajutist kaitset võimalik saada ei ole või lühiajalise hooajalise töötamise periood lõpeb. Lisaks menetleb Riigikogu täiendavat seadusemuudatuste paketti, mis peaks lihtsustama Ukraina kodanike palkamise korda nii tööandjale kui ka sõjapõgenikele endile,” kirjutab advokaadibüroo LMP oma pressiteates  “Advokaat selgitab: mida tuleb arvestada ukrainlaste palkamisel?”

Eestis on solidaarsus Ukrainaga kõrge ja seetõttu peab riik jälgima, et ukrainlased ei kasutaks vaba sisserännet ära väeteenistusest eemalehoidmiseks – Ukraina peab sõja võitma ennekõike oma inimestega ning Lääne relvadest ei tohi neil puudust tulla.