Kas EKRE paneb uueks IT-ministriks Bill Gates´i?

Bill Gates

Ajakirjandus on uue IT- ja väliskaubanduse ministri teadasaamiseks nii pööraseks läinud, et mõtleb ise nimesid välja ja lükkab need siis ümber, kõike seda eesmärgiga tühje tähemärke toota ja klikke püüda.

Näiteks kirjutas Delfi lambist, et EKRE ministrikandidaat on endine haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak, hüüdes selle pealkirjas välja kui spekulatsiooni.

Artikkel algab aga kohe väitega, et EKRE esimees lükkab selle spekulatsiooni ümber. Ka Tea Varrak ise teatab, et pole sellist ettepanekut saanud. Loomulikult lisati taustaks ka kogu Varraku skandaalne minevik.

Päev varem hullas Kristiina Ojulandi nimega sama skeemi mööda Õhtuleht. Kindlasti mõjub see lollitamine hästi sõnavabadusele, kuid mitte ajakirjanduse usaldusväärusele. Sama hästi võiks võtta ette terve telefoniraamatu ja hakata sealt lappama suvalisi nimesid, mida spekulatsiooni pähe maha müüa.

Meenub aastate tagant üks kollase ajakirjanduse lipulaev, kes küsis kunagise ühe Eesti linnapea käest, kas ta on lesbiliidu liige ja sai vastuseks, et ei. Ometi ei takistanud keegi kõmuväljaandel kirjutada uudist, et see isik ei kuulu lesbiorganisatsiooni.

Eile andis peaministri ülesannetes olnud Mart Helme valitsuse pressikonverentsi, kus muu hulgas teatas, et EKRE on ministri koha pealt teinud ettepanekuid mitmele inimesele, kes on ettepaneku tagasi lükanud, sest kardavad ajakirjandust.

Pole ka ime.

Kommentaarid