Kas inglise keelt veatult valdav Anu Välba on tõesti pesueht inglanna? Või on tegu labase kosmopoliidist eestluse jaotajaga?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
ERR-i nõukogu uued liikmed said paika. Pilt on illustratiivne.

Sotsiaalmeedias on suure pahameele äratanud saatejuht Anu Välba ütlus tema saates käinud türklasele – “Palju õnne eestlaseks saamise puhul!” Nii ütles Välba Eesti kodakondsuse saanud lõunamaa noormehele.

Kui Anu Välba otsustaks kunagi Türki elama minna ja õpiks selgeks sealse keele, siis kas ta tõesti peaks ennast türklannaks?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kommenteerib Harri Kingo: “See soov kuuldavasti ühele türklasele oli küll väga imelik. Teise inimese rahvusesse peaks suhtuma lugupidavalt. Keegi pole ilmselt selle inimese käest küsinud, kas ta tõesti on nõus oma rahvusliku identiteedi ära unustama, maha salgama ja ise ennast eestlaseks nimetama? Nimetada türklast eestlaseks on sama, mis öelda talle, et ta pole türklane. On ta ise sellega nõus? See võib olla suur solvang inimesele.

Kui mulle keegi teataks ühel päeval, et ma olen nüüdsest grusiin, jaapanlane või juut, siis ma ehk naerataks viisakalt, kuid teaksin täpselt, et ega ma ikka ei ole – ma olen eestlane edasi. Mõni keevalisem ja oma rahvuslikku identiteeti tähtsamaks pidav isik võib reageerida täiesti teisiti kui üks viisakas naeratus.

Oma rahvuse üle saab otsustada üksnes inimene ise. Ja mitte kunagi kõrvalseisja.

Anda saab kodakondsust. Uut rahvust kellelegi anda ja vana rahvust temalt seeläbi ära võtta ei saa. Loodetavasti selline apsakas enam ETV-s ei kordu. Sest see oli selge lugupidamatuse avaldus sellele türklasest noormehele – tema rahvuse ja rahvuslike tunnete suhtes.”

“Nii suurt apsu ei saanud saatejuht loomulikult kogemata teha. See on otsene Soros-Kaljulaidi NWO agenda: kõik siia maale saabuvad maailmahulgused on võrdselt sinimustvalged eestlased,” kirjutab Ülla Vähk.

Liberaalid üritavad Eestis luua samasuguse olukorra nagu Prantsusmaal, kus “prantslane” võib olla ka Marokos sündinud islamiusuline araablane – see on põlisrahva identiteedi hävitamine selle laialijaotamise läbi.

Saksamaal elab 2,5 miljonit türklast ja pool miljonit Türgi kurdi – kas tõesti on sakslasi tervelt kolm miljonit enam?

ERR jätkab multikultuursuspropagandat – Türgi päritolu noort meest tuleb eesti keele oskuse eest tunnustada, kuid kosmopoliitne saatejuht teeb küll “rahvusringhäälingu” maine tühiseks.

Eesti ei saa endale luba kosmopoliitlust. Eesti jääb püsima vaid siis, kui lahingu Eesti eest võidavad rahvusmeelsed patrioodid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused