Kas Irja Lutsar on Marika Priske eest tanki pandud?

Repliik,
- Updated
Kes tankis on? Irja Lutsar? (Foto: Scanpix)

Keegi ei tahtnud siiani tõsiselt rääkida nn läbipaistvast meediast ehk Telegramist, aga nüüd, kus Eestis on eliitvaktsineerimise skandaal, on see portaal järsku kõigil hambus – kuigi kõnealuseid ebateaduslikke lugusid koroonavandenõudest leiab sealt pidevalt.

Samamoodi küsivad paljud: kes on Andrei Vesterinen ja mil moel on maskikandmise vastased äkki lollikeste asemel julgeolekuoht?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti Ajakirjanike Liidu juhatus mõistis hukka maski- ja vaktsiinivastaste ühe eestvedaja Andrei Vesterineni algatatud rünnakud Irja Lutsari vastu, vahendab BNS.

“Ajakirjanike liidu juhatus ühines ka Eesti Teaduste Akadeemia presidendi akadeemik Tarmo Soomere hinnanguga, et taoline isiklik rünnak teadusnõukogu liikme vastu on kindel valik, mille eesmärk on diskrediteerida tippteadusliku lähenemist ja sel teel nurjata Eesti riigi kriisiga tegelemine. Meie hinnangul peavad selle juhtumi uurimisega tegelema põhjalikult õiguskaitseorganid,” nõuab ajakirjandus.

Kindlasti on Irja Lutsar õige inimene õigel kohal. Hämmastab pigem see, kuidas kogu Eesti poliitiline ja meediamaastik on viskunud Lutsari kaitsele, kusjuures need, kelle eest teda kaitstakse ehk maski-ja vaktsineerimisvastased, on suhteliselt marginaalne jõud.

Aga kaitse on selline, nagu rünnak oleks tulnud kusagilt poliitikamaastikult või koguni võimutasemelt ning ähvardaks riiklikke süsteeme ja koguni koroonavastast võitlust – isegi õiguskaitseorganid pidavat nüüd tegelema nendega, kelle üle alles irvitati. Sellise juhtumi kohta öeldakse, et hädakaitse ületab kõvasti rünnaku ohtlikkuse piire.

Mis ajast on Telegram riigi julgeolekut ohustav meediakanal? Siiani ikka naeris kogu “tõsine” meedia nende kui “lamemaalaste” üle. Nüüd aga on Telegram äkki nähtus, mida tähele panna – “Vaba ja sõltumatu ajakirjandus järgib oma tegevuses kindlaid reegleid ja eetikanorme, mille rikkumisega Telegram.ee järjekordselt tõestas oma selget kuuluvust ebaajakirjanduse hulka.”

Siit tekib kohe järgmine oletus: ehk viiakse Irja Lutsari kaitsmisega tähelepanu kõrvale milleltki muult. Näiteks kurikuulsalt kantslerilt Marika Priskelt, reformikatest haiglajuhtidelt, ussitamiselt sotsiaalministeeriumis ja Kaja Kallase valitsuse esimeselt skandaalilt.

Millega muuga ei saa seletada seda, et siiani ei pööratud Telegrami kaheldavatele lugudele mingit tähelepanu, aga nüüd tuleb üht juhtmeedikut väidetavalt lausa riiklikul tasemel kaitsta ja nagu ütleb Soomere – tegu olevat rünnakuga koguni riigi vastu.

Prantslased ütlevad “cherchez la femme” ehk otsige naist. Otsigem siis sotsiaalministeriumist üht kantslerit, kelle kaitseks kõlbab isegi ebateaduslik Telegram ja tanki surutud teadusnõukoja juht Irja Lutsar.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused