Kas Jürgen Ligi “kaagutaja” on poliitkorrektsem kui Kalle Grünthali “lilleke”?

Repliik,
- Updated
©UU
Jürgen Ligi peaks õppust võtma vanalt mungalt.

Kogu meedia on täis hukkamõistu Kalle Grünthalile, samas kui täielikult on unustatud Jürgen Ligi “Ära kaaguta, ole vait” ja „Kaunid suured silmad on tavaliselt olnud kinnise suu kohal”.

Viimase fraasi ütles Ligi just Kaja Kallase kohta, esimesega aga solvas Kadri Simsonit. Ligile kuulub veel ütlus Õhtulehe ajakirjaniku Katrin Pautsi kohta “Lihunik ja laibamõnitaja, kes ei tohiks kunagi lapsi saada”.

Ära kaaguta! Nakatunud raibe! Lihunik ja laibamõnitaja! Väike ülevaade Urmas Reinsalu taandumist nõudva Jürgen Ligi klassikalistest solvangutest

Kalle Grünthali “Kust sa, lilleke, siia said?” on küll irooniline, aga Ligi roppustega täiesti mittevõrreldav.

Mõtlema paneb ka Mari-Liis Helviku repliik Kaja Kallase kaitseks “Töökiusamise tipptase — kas nii nüüd ongi?” Kas nüüd siis vorbitakse valmis vaenukõneseadus Riigikogu lumehelbekeste kaitseks, kelle õrna hinge solvati, poliitikas aga keelatakse karmimad ütlemised ja rääkida tohib vaid läbi lillede?

“Raudseks Leediks” tituleeritud Margaret Thatcher poleks küll poliitikas läbi löönud, kui ta oleks iga raskuse peale nutma jooksnud.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused