Kas Kaitsevägi ja Kaitseliit hakkavadki nüüd poliitilistes tõmbetuultes lehvima?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Millises vormis saab olema järgmise presidendi auvalve? Pilt on illustratiivne.

Riigi relvastatud jõud peaksid ka poliitiliste vapustuste aegu seisma poliitiliselt erapooletult Eesti kaitses, kuid Kaja Kallase ja Kersti Kaljulaidi valitsedes on seal kummalised asjad toimuma hakanud.

Suvel otsustasid president Kaljulaid ja Kaitseväe ülem Martin Herem, et Kadrioru lossi valvavad edaspidi laigulises vormis kaitseväelased. Riigikogu EKRE fraktsioonis käinud Herem teatas, et see andvat olulist kokkuhoidu, kusagil olevat kaks tuba vabaks saanud.

Nüüd väidavad uudised, et uus president Alar Karis tahab ikkagi esinduslikku valvet ehk paraadvormis vahtkonda. Muidugi toob see välja kahe presidendi erineva suhtumise riigi esindamisse, kuid siit küsimus ka Kaitseväe juhatajale Martin Heremile: kas Kaitsevägi jääbki nii iga võimumuutuse puhul tõmblema?

Nüüd on selgunud ka see, et Kaitseliidu pealik ja naiskodukaitsja, samas ka reformierakondlasest Kaitseväe peastaabi teenistuja Heidi Tormet, kes kandideerib Tallinna volikogusse, on oma töökohal (ja ilmselt ka Kaitseliidus) tegemas poliitilist propagandat ja seda koguni ähvardavas võtmes. Poliitoravad on asunud juba ka laiapõhjalist riigikaitset laastama. Või mis siin imestada – Jürgen Ligi kaotas ju sõjaväeluure.

1934. aastal kehtestasid president Päts ja ülemjuhataja Laidoner “vaikiva” ajastu. Nüüd presidendil nii suurt võimu pole, küll aga kiirustab totalitaarset ühiskonda looma PortoRollo valitsus eesotsas Kaja Kallasega – selleks tasalülitatakse juba Kaitseväge ja Kaitseliitu, muutes neid endale lojaalseks.

Loe ka Karise soovil valvavad Kadriorus taas paraadvormis kaitseväelased ja Reformierakondlasest pealik ja naiskodukaitsja ähvardab Kaitseväe teenistujaid EKRE poolt hääletamise korral vallandamisega

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused