Kas Keskerakond tahab tõesti Reformierakonnaga ühte heita?

Rubriik Repliik On
- Updated
©Uued Uudised
Peaminister Jüri Ratas.

Võib öelda, et praeguse valitsuskriisi ajend oli peaminister Jüri Ratase reedel kell 15.09 sotsiaalmeediasse potsatanud noomiv postitus, mis adresseeritud koalitsioonikaaslasele Mart Helmele tema intervjuu pärast, kus meedia oli intervjueeritava sõnu meelevaldselt tõlgendanud.

Sellele järgnes hulga keskerakondlaste samasisuliste postituste ja kommentaaride laviin. See oli kont, millele muidugi verd ihkav ajakirjandus suurima heameelega hambad sisse lõi ja opositsioon kinni haaras.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuigi jutt käis ümber venekeelse intervjuu Saksa ringhäälingule, ei öelnud Mart Helme seal midagi, mida ta varem öelnud ei oleks. Küsimus on maailmavaadetes ja väärtushinnangutes.

Nüüd aga juhtus midagi. Ratas kirjutas avaliku kirja oma valitsuspartnerile, kus heitis ette, et „selles me pole kokku leppinud“.

Miks Ratas seda tegi? Võimalik ju, et kõnesoleva intervjuu kajastus oleks jäänud selle postituseta lihtsalt üheks nupuks sadade seas, mis EKRE-t peavoolumeedias vaenavad.

Kas on tõesti kätte jõudnud aeg, kus Keskerakond nõustub pärast Reformierakonna pikki ja vaevalisi, et mitte öelda meeleheitlikke ponnistusi ikkagi oravatega ühte heitma?

Sellisel juhul saaks Ratas vahetada peaministritooli esialgu riigikogu spiikripuldi vastu ning hiljem läheb Kadriorgu peremeheks. Mõlemad need positsioonid on pigem esinduslikud. Ihaldatud ja sisulise juhi ehk peaministri koha saab sel juhul aga Kaja „Kas sinus on piisavalt oravat“ Kallas, kes valimiste järel pooleteise aasta eest oma võidu reformierakondlastele nii omase ülbuse saatel maha mängis.

Või on Ratasel mingi muu plaan? Näiteks tahe põhja lasta EKRE ühe valimislubadusena koalitsioonileppesse sisse kirjutatud abielureferendum, mida rahva tegelikku arvamust kartes tahetakse ära nullida? Sel juhul on Keskerakond asunud koalitsioonilepingust taganema.

Aga kui ei ole koalitsioonilepingut, ei ole ka enam praegust valitsust.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused