Kas Reformierakond ja sotsid kavatsevad referendumi nurjamiseks kasutada ebaseaduslikke võtteid?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Opositsioon on riigi elu ummikusse jooksutanud. Pilt on illustratiivne.

Reformierakond ja sotsid lubavad 2021. aasta abielureferendumi mistahes hinnaga nurjata. Tekib küsimus, kas nad on valmis kasutama selleks ka ebaseaduslikke meetodeid.

Sotside liider Indrek Saar on öelnud: “Sotsiaaldemokraadid kindlasti parlamendierakonnana kasutavad kindlasti kõiki vahendeid selleks, et see otsus seisma panna. Nii nagu otsustasime meie eelmisel volikogul, on meie kohustus hoida ära kavandatav vihareferendum.”

Reformierakonna esimees Kaja Kallas on avaldanud ERR-is artikli “Abielureferendumist peab saama tagasilöök EKRE-le”, milles teatab: “Pöörame plaanitava rahvaküsitluse valitsuse vastaseks poliitiliseks aktsiooniks. /…/ “Ei” rahvaküsitlusel või selle poliitiline nurjamine võiks olla pöördepunkt samast soost paaride õiguste tagamisel.”

Millised on need “kõik vahendid”, mida Kallas ja Saar silmas peavad? Valetamise ja eksitamisega on kõik Saare ja Kallase puhul juba harjunud, aga kas nüüd kavatsetakse rahva otsustusõiguse jalge alla tallamiseks võtta kasutusele ka ebaseaduslikud võtted?

Rahvahääletuste sisuks aga on alati see, et inimesed saaksid takistamatult oma arvamust avaldada. Opositsioon kavandab rahvalt selle õiguse äravõtmist, sest eeldatav tulemus ei lähe kokku nende poliitiliste ja ideoloogiliste ambitsioonidega.

Eesti karistusseadustik näiteks keelab rahvahääletuseelse seadusliku agitatsiooni takistamise. Samuti on keelatud tegevus, millega avalikult on kutsutud üles vihkamisele muu hulgas seoses poliitiliste veendumustega. Mida muud kui poliitilise viha õhutamine on referendumi nimetamine vihareferendumiks?

Juba praegu kõiguvad sotsid ja reformierakondlased oma tegevusega seaduse piiri peal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused