Kas Rootsi torpedeerib Estonia vraki uurimist?

Repliik,
©Scanpix
Estonia sonaripildis.

Viimaste päevade sündmused näitavad, et peamiseks Estonia huku uurimise piduriks on saanud Rootsi Kuningriik.

Rootsi uurimiskomisjoni juht Jonas Bäckstrand andis SVT-le mõista, et nemad kahtlevad parvlaev Estonia vrakile mineku mõttekuses, kirjutab Postimees.

Enne seda selgus, et rootslased on parvlaeva juures juba käinud, on ammu teadlikud nüüd leitud pragudest, ja otsustasid nüüd “suuremeelselt” infot jagada. Tegelikult jäid nad vahele ja päästsid oma nahka.

Rootsi on vaenulikult suhtunud ka kõigisse varasematesse algatustesse ja paljastustesse, sealhulgas ka dokumentaalkaadrite avalikustamisesse.

On avaldatud arvamust, et praegune Rootsi sotsiaaldemokraatide juhitav valitsus ei soovi mingeid paljastusi, sest nad olid võimul ka Estonia huku ajal ning kui selgub rootslaste tegelik roll, tähendab see erakonnale hävingut.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused