Kas sa oled juba EKRE-t laimanud? Kuidas “ajakirjanik” Alo Raun otse näkku valetab – peaasi, et “ekretiine” sõimata saaks

Repliik,
- Updated
©Scanpix
“Kas sa oled juba EKRE-t laimanud?” – Alo Raun on vasakpoolsete vaadete poolest tuntud “ajakirjanik”.

Eesti Päevalehe vasakliberaalset propagandisti Alo Rauni poleks mõtet tema EKRE-vihkajalikkusest tingitud verbaalse kõhulahtisuse osas tarviski jutuks võtta, kui ta ei levitaks oma kiirkommentaaris “Kui ohverdati Lemetti, mingu ka Mart Helme” nii otsest valet kui ka uskumatut jaburust.

“Lemetti-Järvik vahetuskaubast räägiti mitu nädalat, ent kõik muutus pärast seda, kui EKRE juhist siseminister Mart Helme astus oma kurikuulsasse NATO-ämbrisse. Alles aasta tagasi oleks sellistest väljaütlemistest piisanud, et minister peaks tagasi astuma. Meenutame kas või keskerakondlast Mihhail Korbi, kes Helmest leebemagi NATO-suunalise eksimuse tõttu ministrikohalt taandus,” kirjutab Raun.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegu on teadliku vassimisega. Mingit Mart Helme “kurikuulsat NATO-ämbrit” pole olnud – isegi paljud tema oponendid on tunnistanud, et EKRE liider rääkis tõtt, mida on paljud diplomaadid juba varem rääkinud, ainsa hädana on mainitud valet kommunikatsiooni, mis on samuti vaieldav.

Küll aga valetab Raun täie rauaga, võrreldes Mart Helme ja Mihhail Korbi nn “NATO-eksimusi” ja nimetades viimase oma “leebemaks”.

Mihhail Korb tunnistas otse, et ta on NATO vastu: “Mina… võib-olla ütlen eestlaste vaatevinklist ebameeldiva fraasi, mina pole NATO liikmelisuse poolt. Mulle meeldib soomlaste poliitika selles küsimuses…” (ERR, 25. mai, 2017)

Mart Helme aga avaldas lihtsalt kahtlust selle kohta, kas NATO muutunud rahvusvahelises olukorras toimib ja soovitas mõelda olukorra peale, kus see ongi probleemiks saanud.

“Ma ei ole öelnud, nagu tegeleks meie valitsus koos naaberriikidega NATO-le alternatiivi otsimisega. NATO on ja jääb meie olulisimaks julgeolekugarantiiks. /…/ Küll aga on alati olnud minu sõnum – ja jään ka ministrina selle juurde –, et iseseisev rahvas ja riik peavad suutma ennast kaitsta ka olukorras, kus rahvusvahelised julgeolekugarantiid mingil põhjusel ei toimi. Eesti peab suurendama iseseisvat kaitsevõimet.”

Ka EKRE riigikaitseprogrammis on kirjas: “NATO on meie julgeolekupoliitika tööriist ja elluviimise vahend. Peame hoolt kandma, et Eesti rahvuslikud huvid alliansi liikmena oleksid võimalikult hästi kaitstud.”

Alo Raun näitab siinkohal ennast kehva ja ebausaldatava ajakirjanikuna – kui tal on nii lihtne ühtedes asjades vassida ja valetada, siis pole tema muudki sõnad midagi väärt. Lisaks on tema loogika selle kohta, et “Mart Järviku lahkumise „vahetuskaup“ on see, et Helme saab puutumatuse ja jääb siseministri ametisse edasi. Ja Lemetti on unustatud”, pehmelt öeldes, lausa pehme aju jaburus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused