Kas siis, kui Reps taas ministriks saab, võetakse Õhtulehelt Bonnier ära?

Repliik,
Õhtulehe hoone

See kõik, mis ümber Mailis Repsi toimub kuulub rubriiki „Võimalik vaid Eestimaal“. On kurioosne ja lausa karikatuurne, et ministriametist korruptsiooni pärast lahkuma pidanud Reps peab samal ajal tähtsa näoga valitsusläbirääkimis ja annab intervjuusid, kui tema skandaali paljastanud Õhtuleht saab selle eest uuriva ajakirjanduse auhinna.

Ajalehe Äripäev ja Eesti Meediaettevõtete Liidu žürii valis täna toimunud koosolekul 2020. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna ehk Bonnieri preemia võitjaks Õhtulehes novembris ilmunud artiklid sellest, kuidas tollane haridusminister Mailis Reps lasi oma lapsi maksumaksja raha eest sõidutada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Õhtulehe vaatlus ja uurimus paljastasid, kuidas haridusminister Mailis Reps väärkasutas riigi vara ja vahendeid. Minister esialgu valetas väljaandele, kuid astus nende lugude tõttu ühiskonna hukkamõistu saatel peagi ametist tagasi.

Praegu aga, kui Reformierakond silma pilgutamata kutsus kuriteo kahtluse all oleva Keskerakonna, kusjuures Keskerakonna delegatsiooni juhib läbirääkimistel just ka ise uurimise all olev Reps, siis on siin õiglustundega asjad ikka väga paigast ära.

Veelgi enam, kui Reformierakonna ja eriti selle juhi Kaja Kallase soov oli ise valitsusse saada ja lülitada valitsusest välja EKRE, siis tundub praegu, kui läbirääkimised umbes poole peal, et oravad on end maha müümas ning Reps istub niigi end nõrga poliitiku ja juhina näidanud Kallasele lihtsalt pähe, millele on viidanud ka mõned poliitikavaatlejad.

Nii jääbki retooriliselt küsida, et Õhtuleht tegi küll Bonnieri preemia väärilise töö Repsi paljastades, siis kas Repsi tõenäolisel jätkamisel valitsuskabinetis peab preemia tagasi võtma? Või tuleb järgnine Bonnier sellele väljaandele, kes Repsi uued valed ja sahkerdamised paljastab? Või ei maksa nimetatud uuriva ajakirjanduse preemia mitte midagi?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused