Kas sotsid on valmis kõigeks, et esmaspäevast Riigikogu istungit nurjata?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Neomarksistist sots Indrek Saar.

Tundub, et Eesti sotsiaaldemokraadid kasutavad lausa kõiki võimalusi, et takistada esmaspäeval abielureferendumi eelnõud arutamast.

Vaatame reedel meedias ilmunud uudiseid ajas. Vahendab BNS.

Kell 13.36. Sotsiaaldemokraadid pöördusid reedel riigikogu juhatuse ja peaminister Jüri Ratase poole ettepanekuga jätta esmaspäevaks planeeritud referendumieelnõu riigikogu istungi päevakorrast välja ja asendada see aruteluga koroonakriisi leevendamise üle.

Kell 14.06. Lähikontaktsena isolatsioonis viibiv peaminister Jüri Ratas teatas reedel, et ta on valmis riigikogu ette tulema teisipäeval.

Kell 15.39. Reformierakonna riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas kutsus peaminister Jüri Ratast tulema esmaspäeval parlamenti koroonakriisi teemalisele debatile.

Kell 17.22. Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioon palus riigikogu juhatusel olla valmis esmaspäevast täiskogu istungit pidama distantsilt, kuna fraktsioonis on koroonakahtlus. “Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonis on saadik, kellel on olnud lähikontakt Covid-19 diagnoosi saanud isikuga,” teatas fraktsiooni asejuht Kalvi Kõva reedel riigikogu juhatusele.

Kuidagi liiga palju asju juhtub sotside leeris ühe päevaga, et sündmuste käiku normaalseks pidada. Kui üks mõte ei õnnestu, järgneb teine.

Ilmselt saadi peaministri eneseisolatsioonist idee ise sinna sulguda ja sellega esmaspäevane arutelu nurjata. Tõenäoliselt loodavad sotsid, et distantsistungit ei suudeta mingil põhjusel pidada ja see jääb ära.

Jääb vaid üle pikkisilmi järgmist põhjendust oodata – mis tuleb sotsidele veel pähe, et istung ja abielureferendumi arutamine ära jätta. Ideid marksistidel ilmselt jagub. Annaks Jumal ainult, et nad pommiähvardusteni ei laskuks, saavutamaks Toompea sulgemise – Kuklalasu-Indrekul võib ju mistahes mõte pähe tulla.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused