Kas Ukrainast tulevad Eestisse kõrgharitud traktoristid?

Repliik,
- Updated
Traktor

Delfi refereerib ilmse mõnuga ajalehe New York Times’i koroonablogi, kus kirjutatakse, et Eesti avalikkus vaatab pealt võimude meeleheitlikke katseid saada kontrolli alla koroonaviiruse puhang Saaremaal ning muu hulgas algatati seaduseelnõu, mis saadaks koju kõik töötud töötajad, kes on väljastpoolt Euroopa Liitu.

Leht teavitab, et seaduseelnõu esitas siseministeerium, mida juhib Eesti Mart Helme, kes on Eesti suure vene vähemuse häälekas kriitik ning tuntud oma migrantide vastaste sõnavõttude poolest. Seejuures viitab New York Times kõike seda tehes kellegi Andrei Tuchi artiklile väljaandes Estonian World, milles on juttu siseministeeriumi eelnõust, mis lubaks valitsusel ühepoolselt tühistada kolmandatest riikidest pärit mittekodanike pikaajalisi viisasid ning elamis- ja töölube, kui nad töötuks jäävad, ning otsustada, milliste ametite esindajaid võib välismaalt värvata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nagu selles oleks midagi erilist või Eestile ainuomast. Nagu see oleks suur kuritegu, kui töötud välismaalased peavad kodumaale minema. Ka meie kutsume oma inimesi koju tagasi.

Kõige rohkem nutavad eeskätt Ukraina lihttöölisi, kes selle seaduse alla käiksid, taga põllupidajad, sest neil ei olevat enam kedagi, kes miinimumpalga eest maale tööle tuleksid. Seda eriti hooajal.

Samas on Eestis endas praeguses kriisis vabanemas tuhanded inimesed, kes tööta jäänuna võiksid maale appi minna. Aga nemad sinna ei sobivat, sest nad ei jaga spetsiifikat. Kuigi huvilisi isegi oleks.

Kas Ukrainast käivad siin võileivahinna eest põllutööd tegemas mingid kõrgharitud põllumehed või?

Kui äri ongi üles ehitatud madalapalgaliste võõrtööliste peale, kui kurgikasvatus on elujõuline vaid tänu odavatele valgevenelastele või ukrainlastele, siis tulebki aru anda, et see mudel ei toimi.

Aga nendest asjadest Andrei Tuch ja teised temataolised New York Times’ile ei raporteeri.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused