Kas Ukrainast tulevad Eestisse kõrgharitud traktoristid?

Repliik,
- Updated
Traktor

Delfi refereerib ilmse mõnuga ajalehe New York Times’i koroonablogi, kus kirjutatakse, et Eesti avalikkus vaatab pealt võimude meeleheitlikke katseid saada kontrolli alla koroonaviiruse puhang Saaremaal ning muu hulgas algatati seaduseelnõu, mis saadaks koju kõik töötud töötajad, kes on väljastpoolt Euroopa Liitu.

Leht teavitab, et seaduseelnõu esitas siseministeerium, mida juhib Eesti Mart Helme, kes on Eesti suure vene vähemuse häälekas kriitik ning tuntud oma migrantide vastaste sõnavõttude poolest. Seejuures viitab New York Times kõike seda tehes kellegi Andrei Tuchi artiklile väljaandes Estonian World, milles on juttu siseministeeriumi eelnõust, mis lubaks valitsusel ühepoolselt tühistada kolmandatest riikidest pärit mittekodanike pikaajalisi viisasid ning elamis- ja töölube, kui nad töötuks jäävad, ning otsustada, milliste ametite esindajaid võib välismaalt värvata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nagu selles oleks midagi erilist või Eestile ainuomast. Nagu see oleks suur kuritegu, kui töötud välismaalased peavad kodumaale minema. Ka meie kutsume oma inimesi koju tagasi.

Kõige rohkem nutavad eeskätt Ukraina lihttöölisi, kes selle seaduse alla käiksid, taga põllupidajad, sest neil ei olevat enam kedagi, kes miinimumpalga eest maale tööle tuleksid. Seda eriti hooajal.

Samas on Eestis endas praeguses kriisis vabanemas tuhanded inimesed, kes tööta jäänuna võiksid maale appi minna. Aga nemad sinna ei sobivat, sest nad ei jaga spetsiifikat. Kuigi huvilisi isegi oleks.

Kas Ukrainast käivad siin võileivahinna eest põllutööd tegemas mingid kõrgharitud põllumehed või?

Kui äri ongi üles ehitatud madalapalgaliste võõrtööliste peale, kui kurgikasvatus on elujõuline vaid tänu odavatele valgevenelastele või ukrainlastele, siis tulebki aru anda, et see mudel ei toimi.

Aga nendest asjadest Andrei Tuch ja teised temataolised New York Times’ile ei raporteeri.

4 commentsOn Kas Ukrainast tulevad Eestisse kõrgharitud traktoristid?

 • Avatar

  Kus eesti lihttöölised siis on et nad ei taha miinimum palga eest maale minna.Mina ka ei lähkeks isegi kui ma lihttööline oleks.Pole selliseid turakaid isegi lihttööliste seas kes sandiraha eest läheks maale orjama.Orjaaeg on läbi saanud.

  • Avatar

   Kas informeeriksid meid, kui suur see “sandiraha” on, mis on konkreetselt sinule pakutud.
   Kellele ja kus täistöö eest miinimumi makstakse, avalda palun faktid.

 • Jüri Kukk

  Olen täiesti kindel, et Ukrainast tulevad lüpsjad on kodumaal vedanud ühe lehma alt teise alla sellist lüpsikannu, nagu meilgi kolhoosiajal, mitte aga robotlüpsil töötanud. Ukrainlasest traktoristid on seal töötanud mitte elektroonikat täis John Deere, vaid MTZ-52 peal. Muidugi ei taha ma väita, et Ukrainas pole kaasaegset tehnikat, aga sellega töövad inimesed saavad ilmselt ka kodumaal normaalset palka. Siia tulevad ikkagi peamiselt lihttöölised, maasikakorjajad, taimeistutajad ja teised tavatööde tegijad, keda leiab ka Eestist.

 • Avatar

  Estonian World …
  Vaadakem siis kes on selle eestivaenuliku putka autorid.
  https://objektiiv.ee/koigi-eesti-kaasalgataja-sten-hankewitz-ekre-kamp-rassistlike-natse/
  On ikka “allika” leidnud omale need jänki punased.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused