Kasutada suurvene šovinisti Vladimir Žirinovskit Eesti Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa vastu on ebaeetiline

Repliik,
- Updated
©TASS/Scanpix
Žirinovski pole küll inimene, keda Eesti sisepoliitilistes heitlustes ära kasutada.

ERR vahendab Venemaa marurahvuslase Vladimir Žirinovski sõnu, et Tartu rahu piiride asemel võiks ju aluseks võtta hoopis Uusikaupunki rahu järgsed piirid ehk Venemaa ja Rootsi maadejaotuse Põhjasõja järel.

Seda uudist on seostatud Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa sotsiaalmeedias postitatud arvamusega, et Tartu rahu järgsed piirid kehtivad endiselt ja meilt on seadusvastaselt võetud 5,2 protsenti meie maad. Kriitikat tuli seepeale nii meie opositsioonilt kui ka Kremlist ja Žirinovskilt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jääb vaid loota, et ERR kasutas seda uudist inforuumi tühjade lünkade täitmiseks, mitte aga Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa seisukohtade “naeruvääristamiseks” – sest Žirinovski on vähemalt sõnade järgi võttes Eesti suhtes veelgi vaenulikum kui Venemaa president Vladimir Putin.

Kasutada nii räiget vaenlast sisepoliitilistes võitlustes eestimeelse oponendi vastu oleks ikka liig mis liig. Aga selles poleks ka midagi imestada, sest paljude Eesti liberaalide jaoks on EKRE juba ammu otseste vaenlaste nimistus, kelle vastu kõlbab kasutada ka kõige räpasemaid võtteid.

Isegi uudisena ei maksaks Žirinovski väiteid kasutada – ka Venemaal on ta teisejärguline “lojaalse opositsiooni” poliitik, kes suurt midagi ei määra. Henn Põlluaas aga on Eestis parlamendi esimees ja presidendi kõrval sisuliselt asepresident.

Ka Uusikaupunki ja Tartu rahu rahulepingute võrdlus on lonkav – kui esimesel puhul jaotati Rootsi ja Venemaa vahel võõraid maid, siis Tartu rahu sõlmiti kahe oma rahva ajaloolisel kodumaal asuva riigi, Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel.

Vladimir Žirinovski aga on kõigi eestlaste, nii liberaalide kui konservatiivide vaenlane, ja tema tuleks uudistest üldse eemal hoida, vähemalt seni, kuni tal pole võimu, et midagi meie kahjuks mõjutada. Siis võiks küll tema eest hoiatada.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused