Keda või mida kardab president Kaljulaid?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Valimised on mõnelgi pool muutunud mänguks demokraatiaga. Pilt on illustratiivne.

Presidendi kõne Riigikogu ees oli taas poliitiliselt laetud, manitsev, süüdistav, tuntavalt valitsusvaenulik ja EKRE-vastane, sest jutuks tuli ka koos kohalike volikogude valimistega toimuv referendum abielu kui ühe mehe ja naise liidu osas.

“Vallavanemaid ega volikogusid ei aita see, kui omavalitsuste valimiste põhiteemaks saab küsitlus perekonna mõiste kohta. See arutelu varjutab tõsise ja vajaliku debati meie omavalitsuste jätkuvast tugevdamisest ja narrib kõiki neid, kes südamevaluga märkavad, aga reageerida ei jaksa, sest valik pole nende oma ega ressursikasutus nende otsustada. See arutelu ei lahenda ühtegi kohaliku elu probleemi, aga häirib kindlasti selliste lahenduste otsimist, mis võimaldaks elu maal teha sama mugavaks kui linnas – asfalteeritud teed, kiire internet. See arutelu naeruvääristab kõiki pingutusi, mida omavalitsused on juba teinud selleks, et keegi ei tunneks ennast oma kodukandis unustatud ja ebaolulise vähemusena vanuse, haiguse või lihtsalt väheasustatud elukoha tõttu. Ja see arutelu alahindab Eesti rahvast, sest soovitakse luua pettekujutelm, justkui selle hääletuse tulemusel muutuks põhiseadus. Ei muutu,” rääkis Kaljulaid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõigepealt – kas Kaljulaid kavatseb alustada arutelu selle üle, kas mehe ja naise liit peab olema ainuõige ning teha see omavalitsuste valimiste põhiteemaks? Või algatavad seda tema peremuutuste revolutsionääridest kaasvõitlejad?

EKRE ei kavatse küll referendumi teemat valimiste põhiküsimuseks teha, vaid keskendub valimiskampaaniale kohalike küsimuse kontekstis. Rahvuskonservatiivid on ammu oma seisukoha abielu kui mehe ja naise liidu osas paika pannud ja lähevad sellega vastu ka referendumile – rahvahääletus on vaid inimeste tahte vormistamine. Jutud on juba ammu selgeks räägitud.

Mitte keegi ei takista mitte kellelgil hoidumast antud teemast ja rääkida ainult omavalitsuste muredest. Mitte kedagi ei saa ka kohustada üldse hääletama minna. Kõige vähem saab mehe-naise liidu kinnistamist põhiküsimuseks muuta, kui selle asemel tahetakse kohalikust elust rääkida.

Asi ongi paraku selles, et just Kaljulaid, opositsioon ja sallivusleer juba on ja kavatsevad jätkuvalt lihtsa rahvahääletuse valimiste kontekstis põhiteemaks kergitada – selleks et see kas nurjata või läbiviimise korral neile sobiv tulemus saada. Nad kardavad otsedemokraatiat, rahva vaba eneseväljendust ja soovivad referendumi ärajätmist.

Vähemalt EKRE pärast jõuavad küll asfalteeritud teed, kiire internet ja seiskunud maaelu aruteludesse. President aga ei suutnud rahvahääletust isegi Riigikogu avaistungi teemaringist välja jätta.

Mis aga puutub sellesse, kas hääletamise tulemusel kantakse mehe ja naise ainuõige liit Põhiseadusesse, siis valimispäeval tehakse selleks alles esimene samm, millele järgnevad rahvuskonservatiivide algatusel teisedki, et see ülivajalik täpsustus saaksid riigi tähtsaimasse dokumenti fikseeritud.

Vasakliberaalne leer kiljub hirmust, et nüüd hakkab rahvas otsustama ja nemad ei saa midagi takistamiseks teha.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused