Keegi kuskil olevat võitnud, keegi olevat protesteerinud – aga homme on hall argipäev!

Repliik,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Võit tähendab alati reaalsust, mitte soovunelmat. Pilt on illustratiivne.

Liberaalse Lääne kultuuriruumis kiputakse mõistete sisu väga lihtsalt devalveerima.

Ei ole mõtet rääkida sõnadest “nats” ja “rassist”, mis natsionaalsotsialisti ja rassi põhjal halvustaja asemel tähendavad juba ammu lihtsalt oponenti või ebameeldivat vastast. Nüüd on täiesti tuksi keeratud ka mõisted “võit” ja “võitja”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Wolfgang Peterseni filmis “Trooja” saab kuningas Agamemnon Trooja rannikul randuda vaid tänu temaga rivaalitseva Achilleuse ja tema mürmidonide vaprusele maabumisel. Kui kuningas õhtul pidutseb ja vasallid teda ülistavad, küsib Achilleus irooniliselt: “Sa olevat mingi võidu saavutanud?”

Just samamoodi tahaks küsida Reformierakonnalt, sotsidelt ja kogu sellelt kisakõride kambalt: “Te olevat mingi võidu saavutanud?! Rääkige täpsemalt, kus ja kelle üle?”

Kulla lobamokad, te ei võitnud Euroopa Parlamendi valimisi, vaid kindlustasite enda senise status quo! Võitsid ainult EKRE ja Jaak Madison, ning isiklikul tasemel ka Marina Kaljurand ja Andrus Ansip. Rohkem võitjaid polnud, sest ka Riho Terras peab Brexitit ootama.

Mingeid protestivalimisi ega koalitsioonile selja pööramist polnud, sest uues EP-s hakkab olema Eesti poolt täpsemalt sama koosseis, mis siiani, pluss EKRE – ainult osad inimesed on teised. Osavõtuprotsent oli 37,6, eelmistel valimistel 2014. aastal 36,5. Kuskohas te protestivalimisi näete?

Kogu meedia kõmab mingist Reformierakonna ja sotside võidust, kaotajad räägivad oma üleolekust koalitsiooni suhtes, mingi idioot kuskil Postimehes või Delfis, vahet pole, väitis, et sellise tulemuse peale peaks valitsus tagasi astuma – seeni olete söönud või?

Võtke reaalselt tänast päevaseisu – kes sai koha Euroopa Parlamenti, on võitja, kes jäi välja, on kaotaja, ja peab oma eluga edasi minema – millelgi muul pole tähtsust. Said kasvõi kümme tuhat häält, aga reeglite järgi europarlamenti ei saanud, siis pead järgmist korda ootama – seda ei muuda miski!

Nii möirgabki mingi segane seltskond meedias, karjub oma suurest edust, nõuab midagi, mõnitab kedagi, ajab rinna kummi – ja paari päeva pärast on see kõik unustatud. Saage üle ja minge eluga edasi!

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused