REPLIIK: Kellele on kasulik Mart Helme toetuse pisendamine?

Repliik,
- Updated

Eile avaldas peavoolumeedia gallupifirmade avaliku arvamuse küsitluste tulemused, mis näivad enam kui kahtlased.

Eriti suurena (20-30 protsenti) näidatakse kahe Reformierakonna kandidaadi, Siim Kallase ja Marina Kaljaranna, toetust. Samas kui ülejäänud kandidaadid – Mailis Reps, Allar Jõks, Mart Helme, Eiki Nestor – paigutatakse alla 10-protsendilise toetusega enam-vähem ühele pulgale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ei saa välistada, et Kallas ja Kaljurand on tõepoolest võitnud enamuse südamed. Reformierakonnameelne peavoolumeedia, mis mõjutab enamiku kriitikameeleta inimeste maailmapilti, on nende suhtes üles näidanud varjamatut sümpaatiat. Samamoodi tehti omal ajal presidendiks Toomas Hendrik Ilves ning aidati europarlamenti Indrek Tarand.

Ent see on vaid üks võimalikke seletusi. Viimastel nädalatel on ilmunud ridamisi alternatiivseid küsitlusi, mis näitavad presidendikandidaatidele hoopis teistsugust toetust.

Lehel president2016.ee juhib hetkel ülekaalukalt 1382 häälega Mart Helme, järgnevad Kaljurand 708 ning Kallas 660 häälega.

Rahvusringhäälingu veebilehel www.err.ee/l/presidendivalimised toetab Mart Helmet 75,6% hääletanutest. Järgnevad Marina Kaljurand 7,2%-ga ja Allar Jõks 6%-ga.

Neljapäeva õhtul Kanal2 ja Postimehe veebiväljaandes toimunud Suure presidendidebati ajal oli võimalik hääletada oma lemmikkandidaadi poolt. Ka seal jõudis Mart Helme kindlalt esikolmikusse. Siim Kallast toetas 30% (2798 häält), Mart Helmet 26% (2430 häält) ja Marina Kaljuranda 26% (2402 häält) inimest. Küsitluses osales 9357 inimest.

Tõsi, uuringutulemused sõltuvad alati küsimuse püstitusest ja valimist, kelle hulgas uuringut läbi viiakse. Ent Mart Helme väljalülitamine ametlike gallupite esikolmikust ning reformierakondlaste taganttõukamine paistab olevat kellegi sihiteadlik manipulatsioon.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused