Kersti Kaljulaid lörtsis Eesti lipuvärve

Rubriik Repliik On
- Updated
Kersti Kaljulaid

President Kersti Kaljulaid lörtsis Eesti lipuvärve, kui kandis Rally Estonial sini-must-valget näomaski, millega ta ka sotsiaalmeedias uhkeldas. Ei ole ju mõeldav, et keegi kasutaks rahvusvärvides taskurätti.

Riigikantselei kodulehelt leiab Eesti lipu ja lipuvärvide kasutamise reeglid ning muu hulgas näeb lippude kasutamise hea tava ette, et lippe tarbeesemetena ei kasutata: „Seega laua või aknaava katmiseks mõeldud riidetükina ei ole sobilik lippu kasutada. Riideesemetena ei ole samuti lippu praktiline ega sünnis kasutada, kuid lipu kujutist või selle värvikombinatsiooni võib maitsekalt kombineerides kasutada riietuses.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisatud on: „Üldreegliks jääb, et Eesti lipu värvuskombinatsiooni kasutamine peab olema väärikas. Sinimustvalge värvuskombinatsiooni kasutamise sobivust tuleb hinnata igal üksikul juhul eraldi. Selgitusi Eesti lipu ja selle värvikombinatsiooni kasutamise kohta annab Riigikantselei.“

Kui maitsekas ja väärikas on Eesti trikoloori kasutada näomaskina, mis peab pisikuid ja tatti kinni püüdma, on muidugi tõlgendamise küsimus, oleneb inimese intelligentsuse astmest. Riigi presidendilt võiks seda eeldada. Kui ei, võib ta pöörduda Riigikantselei poole, nagu soovitatud. Arvata võib, et mingil hetkel lendab rahvusvärvides näomask koos teiste maskidega prügikasti.

Lisaks sellele on lipu ja lipuvärvide rüvetamise eest karistusseadustikus ette nähtud vastavad karistused.

Ei taha mõeldagi, kuidas leiavad lipuvärvid kasutamist siis, kui peaks tekkima düsenteerialaine.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused