Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kert Kingo: “Mille alusel peab prokurör kohtus õigeks mõistetud isikut ikka vägivaldseks?”

29.05.2021
Viru maakohus

Prokurör Sirje Merilo kommenteerib TV3-le Marti Kuusiku juhtumit sõnadega “Ma näen siin väga suurt ohtu …eriti lähisuhte vägivalla menetlustele, kus kannatanut vaikima sundida on ülimalt lihtne ja enamus asjades vägivaldsed seda ka teevad.”

Prokurör viitab nagu Marti Kuusik oleks sundinud kannatanut vaikima ja seetõttu mõisteti ta õigeks.

Juristina töötanud EKRE saadikul Riigikogus Kert Kingol tekkis selle peale küsimus: mille alusel prokurör sellist asja väidab. Kus on faktid ja tõendid, et midagi sellist on toimunud?

Kingo: „Seda muidugi ei taha ei prokurör tunnistada, et kannatanut pole. Pole inimest, kellele kannatusi oleks põhjustatud, kellele valu või tervisekahjustusi oleks tekitatud. Samuti nimetab prokurör äsja kohtu poolt õigeks mõistetud isikut vägivaldseks. Millele tuginedes ta seda väidab? Eriti olukorras, kus vägivaldsus pole tõendamist leidnud.“

Ka MTÜ Pärnu Naiste Tugikeskuse juht Margo Orupõld kommenteerib: “Naised ei julgegi enam pöörduda ei politseisse ega prokuratuuri poole….”

Kingo küsib, mis seost omab selline väide antud kaasusega? Seesama proua oli selle poliitilise protsessi alguses peamine “arvaja” ja “teadja”, jultunud sildistaja ja alatu tänitaja. Nagu näha, jätkab samas vaimus.“

Ja kogu teema puändiks tuli TV 3 uudistelõigus pärl reporter – kellelt eeldaks erapooletust – Eve Heinla suust “Õnneks, pole see protsess veel läbi!”.

See iseloomustabki kogu seda kaks aastat venitatud nõiajahti, mis toitis meediat, mõjutas poliitikat, kuid hävitas ühte perekonda.