Kert Kingo: “Vastutama peab isiklikult see, kes õigusvastase otsuse vastu võttis”

Repliik,
Kert Kingo

Kohus on tunnistanud järjest õigusvastaseks mitme politseiametniku ja kaitseväelase vallandamise, kuna nad ei olnud vaktsineeritud, määrates neile ka hüvitise.

Politsei- ja piirivalveameti töötajatest ja teenistujatest on kohtuvaidlustes hetkel ligikaudu 60 inimest. Enamikul neist õnnestus kohtu abil korduvaid esialgse õiguskaitse taotlusi tehes ja neid kahes astmes vaieldes oma töökoht säilitada.

Riigikogu liige Kert Kingo (EKRE) küsib: kes selle kõige eest vastutab, millisest taskust need hüvitised makstakse, kas jälle iseenesest mõistetavalt riigikassast ehk maksumaksja taskust?

„Sellega ei saa nõus olla. Vastutama peab isiklikult see, kes õigusvastase otsuse vastu võttis! Vastutama päriselt, mitte ainult formaalsel,“ rõhutab ta.

Veel tuletab Kingo meelde, et EKRE mõistis kohe need vallandamised hukka, kuid ei kuulatud, loodeti, et küll Kaja Kallas kõik ära korraldab.

Nüüd on aga kohtuotsused tõsiasi.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused