Kes on rohkem “lamemaalased”, kas vaktsiinieitajad või -kummardajad?

Repliik,
©Uued Uudised
Vaktsineerimisest on tehtud koguni poliitiline šõu.

Vaktsineerimast keeldujad on Eestis demoniseeritud, nüüd neid diskrimineeritakse ja hakatakse massiliselt vallandama – kuigi tundub, et kui kedagi võib “lamemaalasteks” pidada, siis pigem vaktsiinikummardajaid, kelle veendumus põhineb puhtalt ainult neile etteöeldul.

Vaktsiinid väidetakse olevat ohutud – ohutus tähendab siiski seda, et inimene saab süsti ja ongi kõik, ei mingeid kõrvalnähtusid. Vaktsineerimislehel aga on vähemalt paarkümmend erinevas astmes kõrvaltoimehoiatust – kas tasub siis imestada, kui vähemalt kroonilised haiged hirmul on? Pealegi annavad lutsarid-jollerid koroonast ja vaktsineerimisest pidevalt vastuolust infot. (Irja Lutsar: kolmandik koroona kohta arvatust on ümber hinnatud (Maaleht, 02.09.2021))

Teiseks unustavad vaktsiinikummardajad, et koroonapandeemia tabas maailma ootamatult ja vaktsiine asuti välja töötama palavikulise kiirusega, kus esmast loojat ootasid au ja palju raha – ravimitööstuses liiguvad rahad, mida on võrreldud sõjatööstuse ja narkokaubanduse kasumiga. On ilmselge, et selles võidujooksus ei uuritud vaktsiinide mõju lõpuni, millele viitavad ka jamad AstraZeneca vaktsiinidega. Ei maksa loota ka teadlaste õilsusele, kelle uuringud sõltuvad väga palju rahastusest ja kes võivad seetõttu anda toetuse poolikutele lahendustele.

EKRE (vaktsineeritud) poliitik Jaak Valge ütleb: “Praegune valitsus on teinud ühe jämeda, õigustamatu vea. Selleks on arrogantne, pookimisskeptikute vastane kommunikatsioon. Tegelikult ei tea ju keegi, kui palju gripihooajale ja uutele tüvedele vastu minnes vaktsineerimisest kasu on. Valitsuse üleolev ja manipuleeriv suhtumine on ise probleemiallikaks. Ühiskonnas on sel pinnal tekkinud umbusk vaktsiinide vastu ning kahtlused pandeemiavastaste meetmete efektiivsusest. Oleks imelik, kui umbusku poleks tekkinud. Usaldust ei saa nõuda seda välja teenimata. /…/  mõistan täiesti vaktsiinivastaste muresid. Nende naeruvääristamine ja pretendeerimine tõemonopolile oludes, kus keegi täit tõtt ei tea, tekitab probleeme juurde.”

Inimestel on põhjust vaktsineerimise ohutuses kahelda. Meil aga on inimesed, kes järgivad ametlikke seisukohti pimesi, ja inimesed, kes mõtlevad asjad läbi ning julgevad kahelda. Niisiis, kummad neist rohkem “lamemaalastele” sarnanevad?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused