Kes on see salapärane presidendiabi ja kunagine laps-, nüüd staarajakirjanik, kellest kirjutab Sirp?

Repliik,
©Scanpix
Sellelt pildilt võib salapärase inimese leida.

Valle-Sten Maiste kirjutab Sirbis loo “Küünilise raevu” lätted, milles ta räägib kirjanduslikult “inkognitoks” jäävast inimesest – kuigi nime ei mainita, meenub kohe üks patoloogiline EKRE-vihkaja Eesti meediamaastikul.

Selle inimese kohta on varemgi levinud teated tema tšekistiminevikust. Kuigi oma koostöö KGB-ga üles tunnistanud inimestele olla antud puhastumisvõimalus, peaks see inimene sel juhul distantseeruma poliitilisest sopaloopimisest – praegu aga jätkab ta kageebeešnikutööd poliittellimuste alal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle mehe Vikipeedia-tutvustuses haigutab sünnist kuni presidendiabiks saamiseni suur auk. Uute Uudiste lugeja võib ise kolm korda arvata, kellega on tegu.

1980. aastatel liikusid jutud, et kui punkar sattus kongi, võis teda seal ees oodata hilisem presidendiabi, kes üritas mingeid kahtlasi tehinguid ja tunnistusi välja pressida. Kuna rääkijad armastasid tihti suurustleda ja olid vindised, ei võtnud ma neid jutte tõsiselt. Nüüd viitab ka kunagine J.M.K.E-lane, et niisugused asjad juhtusid. Mida ikkagi õpetas usin Nõukogude miilitsate peresõbraks kippuv toonane lapsajakirjanik väidetavalt lausa vägivalla toel alternatiivnoortele kongihämarustes? Oli sedasorti ülesanded sisaldav töö tõepoolest tulevase Eesti liberaali arusaadav ametivalik?

Toodud muredele tuleb vastata põhjalikumalt kui “riigi ees pole mul midagi varjata”, mille staarajakirjanik on poetanud vastuseks süüdistustele seotuse kohta KGBga. Punkari kunagine kohtumine repressiivorganitega käsikäes töötanud noorreporteriga tekitab ju veel 35 aastat hiljemgi toorest raevu. Küsitavusi ja silmakirjalikkust ei pühi avalikkuses särades parketivahesse. Sellest koorub heal juhul punkraev, ja mis hullem, ka Trump.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused