Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kes on see salapärane presidendiabi ja kunagine laps-, nüüd staarajakirjanik, kellest kirjutab Sirp?

23.11.2019
Sellelt pildilt võib salapärase inimese leida.
© Scanpix

Valle-Sten Maiste kirjutab Sirbis loo “Küünilise raevu” lätted, milles ta räägib kirjanduslikult “inkognitoks” jäävast inimesest – kuigi nime ei mainita, meenub kohe üks patoloogiline EKRE-vihkaja Eesti meediamaastikul.

Selle inimese kohta on varemgi levinud teated tema tšekistiminevikust. Kuigi oma koostöö KGB-ga üles tunnistanud inimestele olla antud puhastumisvõimalus, peaks see inimene sel juhul distantseeruma poliitilisest sopaloopimisest – praegu aga jätkab ta kageebeešnikutööd poliittellimuste alal.

Selle mehe Vikipeedia-tutvustuses haigutab sünnist kuni presidendiabiks saamiseni suur auk. Uute Uudiste lugeja võib ise kolm korda arvata, kellega on tegu.

1980. aastatel liikusid jutud, et kui punkar sattus kongi, võis teda seal ees oodata hilisem presidendiabi, kes üritas mingeid kahtlasi tehinguid ja tunnistusi välja pressida. Kuna rääkijad armastasid tihti suurustleda ja olid vindised, ei võtnud ma neid jutte tõsiselt. Nüüd viitab ka kunagine J.M.K.E-lane, et niisugused asjad juhtusid. Mida ikkagi õpetas usin Nõukogude miilitsate peresõbraks kippuv toonane lapsajakirjanik väidetavalt lausa vägivalla toel alternatiivnoortele kongihämarustes? Oli sedasorti ülesanded sisaldav töö tõepoolest tulevase Eesti liberaali arusaadav ametivalik?

Toodud muredele tuleb vastata põhjalikumalt kui “riigi ees pole mul midagi varjata”, mille staarajakirjanik on poetanud vastuseks süüdistustele seotuse kohta KGBga. Punkari kunagine kohtumine repressiivorganitega käsikäes töötanud noorreporteriga tekitab ju veel 35 aastat hiljemgi toorest raevu. Küsitavusi ja silmakirjalikkust ei pühi avalikkuses särades parketivahesse. Sellest koorub heal juhul punkraev, ja mis hullem, ka Trump.