Kes teeks ERR-ile selgeks, et iga kelbast suust ajav sots ei pea seda tegema riigiraha eest?

Repliik,
Gerli Tali foto

Inimese arvamus, mida tasuks vahendada laiemale auditooriumile, peab rajanema teatud faktidele ja loogikale. Isegi kui arvaja jutt on naiivne või kallutatud, võib see olla teistele huvitav või õpetlik. Peaasi et seal ei valetata.

Ja iga toimetaja kohus on siiski osutada autori(le) valeväidetele, sest vastasel juhul levitab väljaanne feike.

Täna avaldas ERR kolumni „Punamonumendidki on meie pärand“ Karin Pauluselt, kes olevat ajaloolane ja SDE liige.

Lugedes seda usud küll, et autor on sots, sest umbes sama juttu ajasid tankikriisiga seoses ka sotsid Marina Kaljurand ja Katri Raik. Kuid sõna „ajaloolane“ tuleb paraku Pauluse puhul kasutada jutumärkides.

„Tank on läinud. Kas nüüd on õnn eestlase õuel? Kindlasti mitte…On tegelikult uskumatu, et suhtutakse aastal 2022 narvakatesse nagu kolonialistid aborigeenidesse,“ kirjutab Paulus.

Jättes kõrvale õnne küsimuse eestlase õuel (mõned venelased sõitsid teatavasti 9. mail Narvast kõik need aastad minema, et seda sõja ja surma kultuse rituaale mitte näha), keskendume väitele, et „narvakatesse suhtutakse nagu kolonialistid aborigeenidesse“.

Enne sõda elas Narvas 34 000 inimest, 1946. aastal aga vaid mõni üksik eestlane, sedagi äärealadel. NSVL võimud asustasid Narva migrantidega teistest vennasvabariikidest ja endistele narvalastele, kes tahtsid pärast sõda koju tulla, ei antud luba Narvas elamiseks.

Kui ebapädev või ebaaus võib olla ajaloolane, kes väidab, et võõrriigist kolinud okupandid on Narvas aborigeenid ja sealt välja söödud eestlased – kolonisaatorid? Kui ebapädev, lohakas või pahatahtlik võib olla seda rumalust ilma omapoolse kommentaarita, õigete arvudeta sulgudes, avaldanud riiklik toimetaja?

„Valitsus on teinud punamonumentide eemaldamise nõudega rumala otsuse ja see tuleb kahtlemata ära muuta. On väär minna kaasa Vladimir Putini retoorikaga ja öelda, et praegune autoritaarne režiim on Nõukogude Liidu õigusjärglane. Nii aitame kaudselt ka ise praeguseid sõjakuritegusid lasta õigustada minevikuga. Eksistentsi lõpetanud riikidega ei tasu võitlus pidada,“ kirjutab „ajaloolane“ Paulus.

Ta ei tea isegi seda, et Venemaa ongi N.Liidu täiesti ametlik järglane ja just Putin seob kõik oma praegused teod Nõukogude Liiduga, viitab sealjuures õigusjärgsusele ja tahab NSVL taastamist. Sealt ka Ukraina „tagasivõtmise“ katse, sealt ka kavatsus tühistada Leedu iseseisvuse tunnistamine Venemaa poolt, Tartu rahu õigustühiseks kuulutamine, piirilepingu külmutamine jne. Kuidas võib panna Putini sõnu ja plaane meie poliitikute suhu? On’s selle „ajaloolase“ puhul tegemist profaani või vassijaga?

On väga raske korvata seda kahju, mida tekitavad Eestile inimesed, keda riigimeedia esitleb ekspertidena ja kes on niivõrd ebakompetentsed.

Või siis valetavad meelega.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused