Keskerakondlik linnavalitsus venestab Tallinna PBK ja ühistranspordi abiga Kremli-meelseks

Linnatransport on kujunenud Keskerakonna reklaamipinnaks.

Juba pikka aega on räägitud sellest, et ETV+ ei anna venekeelse elanikkonna meelsuse kujundamisel mingit efekti ja selle ülalpidamiseks kuluv raha on maha visatud.

Kui EKRE sellele tähelepanu juhtis ja Venemaa kodaniku kanali etteotsa paneku pihuks ja põrmuks tegi, kraamiti vasturünnakus välja isegi ei-tea-kelle-agent Artemi Troitski, kes sekkus poliitemigrandina talle varjupaika andnud ka sisepoliitikasse ning süüdistas EKRE-t Moskva-meelsuses.

Tegelikud Kremli mõjuagendid aga on Keskerakond ja tema Tallinna linnavalitsus, kes ise lammutavad ETV+ niigi olematu propaganda nulli ja isegi miinusesse.

Konkreetne näide. Reede, 23. novembri hommikul sõitis liinil nr. 5 Männiku-Metsakooli tee Tallinna Linnatranspordi buss 300 TAK. Kell 8.05 hakkas juhi selja taga oleval reklaamiekraanil jooksma Kremli-meelse kanali PBK õhtuse uudisteprogrammi tutvustus. Ei midagi propagandistlikku, lihtsalt kell 20.30 meelelahutussaade, pärast seda film.

Asi ongi selles, millise lihtsusega suunatakse linnatranspordis sõitja venemeelsetele kanalitele – “Te ei pea seda ETV+ kanalit vaatama, näete, kui palju põnevat pakub PBK!” Millepärast siis raisata maksumaksja raha rahvusringhäälingu mõttetu venekeelse kanali peale, kui linna avalik meediaruum kutsub PBK-d vaatama!?

Tegelikult ei peagi linnavõime ehk otseselt Kremli-meelsuses süüdistama, diagnoos võib olla ka lihtsam – neil on täiesti suva, mida venelased vaatavad ja kas Tallinn on eestimeelne linn või mitte. Lisaks käib reklaamikorraldus ja pindade jaotus hoopiski teisi teid pidi ja eraldi firmade kaudu, aga kogu see värk peaks ju ikkagi linnavalitsuse kontrolli all olema!

Samas ei saa jätta märkimata, et lätlased ja eriti leedukad kärbivad Kremli-meelse meedia tiibu kõvasti, Eestis aga lastakse neil segamatult tegutseda ja võetakse neisse isegi reklaami. Võib-olla ongi tegu “käsi peseb kätt”-poliitikaga – meie võtame PBK-sse ETV+ reklaami, vastutasuks saab Kremli hääletoru reklaami linnatranspordis. Sisuliselt võiks ju PBK JOKK-süsteemis kogu Eesti meediaruumi oma reklaamiga üle ujutada.

Siin võib julgelt võtta kasutusele väljendid Kremli mõjuagentidest ja kasulikest idiootidest, keda tuleb otsida Keskerakonna ridadest ja seejuures lausa tipust.

Kommentaarid