Kibestunud Kaja Kallas: ühel hetkel tõusis Martin Helme vaieldamatuks valitsuse liidriks

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas

Koroonakriisi alguses erinevaid parteisid koostööle üles kutsunud Reformierakonna esimees Kaja Kallas on nüüd, mil eriolukord lõppenud, millegipärast kibestunud. Ilmselt painab Riigikogu suurima fraktsiooniga opositsioonis niheleva erakonna juhti tõsiasi, et ta pidi kõike seda asja kõrvalt vaatama.

Nii kirjutabki pildilt kõrvale jäänud Kallas oma äsjases sotsiaalmeedia postituses, et kuigi Eesti on viiruse kontrolli alla saamisel hästi hakkama saanud, on valitsus teinud ikka asjad valesti. Eeskätt süüdistab ta valitsuserakondi ja neid esindanud ministreid punktivõitude noppimises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eeskätt häirib teda EKRE ministrite asjalikkus selles kriisis. „Ühel hetkel tõusiski enesekindlust kogunud Martin Helme vaieldamatuks valitsuse liidriks. Just rahandusministri suust kuulsime kõige sisukamat ja täpsemat informatsiooni tervishoiu- ja majanduskriisi kohta, kuid saime ka esmateate eriolukorra pikendamise kohta. Eriolukorrale tekkis lisaks peaministrile veel mitu juhti EKRE-st,“ sõnastab Kaja Kallas oma põhiprobleemi, mis teda kriisi ajal painas. Panite tähele, selleks ei olnud inimeste tervis, vaid see, et EKRE kinnitas kanda. Iseenesest hea kompliment, kuid poliitiliselt väga toores avaldus, pealegi ilma igasuguse empaatiata.

Lõpuks jõuabki Kallas tõdemuseni, et kuigi pikalt isolatsiooni istunud inimesed soovivad vabadust ja järk-järgult seda vabadust ka antakse, on eriolukorra lõpp valitsusel mõtestamata.

No võta nüüd kinni, kuidas proua Kallasele meeltmööda olla. Tõsiasi on aga see, et kriisis on tehtud õigeid otsuseid ja see on peamine.

15 commentsOn Kibestunud Kaja Kallas: ühel hetkel tõusis Martin Helme vaieldamatuks valitsuse liidriks

 • Avatar

  Martin Helme tubli.👍Mõistab Eesti rahvast

 • Avatar
  helin Põldoja

  Kaja on mustade jõudude tööriist-ei midagi arukat.

 • Avatar
  helin Põldoja

  Nii peres ,kui riigis peaks kehtima üsna sarnased reeglid. Ausus oma pere liikmete suhtes. Olgu halb või hea aeg. Halval ajal peaks olema kõikide pereliikmete esmavajadused kaetud. Kõik on teadlikud olukorrast ja käituvad .vastavalt.Valedel ja pettusel ei ole kohta riigi rahakotis. Ekre-omadel on need omadused olemas-näoga inimeste poole. Martin on nagu pereisa-tugev,aus ja õiglane. Optimism on nakatav Tõeline riigimees. Liidriks sünnitakse ja ka kasvatamine tuli kasuks.Lõpuks saame öelda-meil on mõned riigimehed valitsuses.

 • Avatar

  Kajakallas-ei

 • Avatar
  Henri Ollevalaja

  Leidsin netiavarustest unenäo “Rotiprintsessist”😂🤔
  Autorit, s.t unenäo nägijat kahjuks ei tea,kes on,aga väga omapärane kirjeldus igatahes 🤔😂

  UNENÄGU.

  “Anna võim siia!” – kisendab hüsteeriline Kaja ja laseb puurist karja näljutatud oravaid Jüri kallale.
  Näljutatud oravad näivad kõhnade rottidena. Nende välimus on pulstunud ja sabad sorgus, karv väljakukkunud nagu roti sabal. Nad sibavad ebakindlalt ja tuikudes mööda põrandat Jüri jalgade juurde, haaravad koertena lõrisedes kinganinadest ja püksisäärtest ja üritavad läbi sokkide mehe ihugi hammustada: “Võim!… Võim!… Võim!…” sonivad nälginud oravad Jüri püksisääri mööda ülesse ronides. …Ehk on need näljast hullunud närilised siiski pigem rotid?…
  Jüri ei taha oma hea südamega vaeseid nälgind elukaid ka otse jalgadega eemale peksma hakata. Talle tuleb meelde kunagine ülemus Eedu, kes ka üht tantsitari oma sülle istuma ei tahtnud võtta ja hakkas jalgadega siputama ja …nii ta pildile jäigi. Mine tõesta pärast, et sa ei tahtnud naist jalaga lüüa! Pealegi, hale on nälgind elukatest. Jüri raputab jalgu nagu märjaks saanud kass, aga sellest on vähe abi. Düstroofilised oravarotid muudkui aga ronivad küünte ja hammastega aeglaselt kõrgemale ning muudkui sonivad: “Võim!… Võim! …Võim!” – Nad kiristavad hambaid, nende silmad on pahupidi ja hiilgavad – nagu seinapragudest ilmuvatel tontidel vanas heas vene õudusfilmis “Vii”. Rotid sonivad: “Võim!… Võim! – Jürri, raisk, anna võim siia!… Võim! Võim!…”
  Lõpuks otsustab Jüri, et mis need väkesed närilised suurele mehele ikka suudavad teha!?… Mart küll hoiatab kõrvalt, et “…Kui sindrid vere lahti hammustavad ja selle maitse hambale saavad, siis on krõška. Et siis on nigut’ piraajad. Närivad veel täismehe ludinal luuni puhtaks. No hullemad kui bolševikud. Ausõna!”
  Kaja saab nüüd Mardi nende sõnade peale eriti kurjaks ja tänitab kimeda närvilise häälega: “Mis verejanulised? Minu paid oravakesed ei tee kellelgi liiga. Isegi riigikassale ei teinud. Ja Tallinna sadamalegi ei teinud. Ja ülepea üleüldse – ainult oravad kõlbavad valitsusse! Sina… sina igavene võimu kaaperdaja ja lurj…” – Kaja saab viimasel hetkel sõnasabast kinni, aga ennast peatada ei suuda vaid säutsub: “Hammusta parem oma kaabut! Või anna see Ligile! Tal on vähemalt kaabu juurde loll nägu, aga mitte nagu sinul.” – Kaja saab äkki aru, et on rumalalalt ennast jutuvadaga takka kiirustades sõnad segamini ajanud. Piinlik vaikus tekib.
  Mart ei taha vana kooli härrasmehena rotiprintsessile sama tooniga vastata ja lööb käega: “Äh, hammusta parem ise oma keelt!” Seda enam, et vanal mehel polegi aega palju mõelda või öelda. Kaja saadab teise parve nälgind oravarotte nüüd ka Mardi kallale. Mardi kallale tormavad rotid lausa raevu ning õhinaga. Mart peab ennast kaitsma. Teadagi, Tootsil viisid rotid kapsarauagi minema, asi siis see Mardi kaabu pihta panna ei ole. No augud närivad kindlasti sisse. Oleks nüüd põõsas Siil, kes õpetaks kuidas lüüa, kas serviti või lapiti. Mart lajatab oravabandele kahe käega, ise loeb takti pidamiseks võlusalmi: “Aga ükskord algab aega, kui me taome kahe käega… Siisap’ pirrud kahel otsal…”
  Aga ei saa Mart salmi lõpetatud, kui Kaja südantlõhestavalt juba karjatab:
  “Mis vihakõnet sa seal jälle pead? Mis peerud – vastik-vastik-vastik! Õhu rikuvad nad ausal naisterahval ka veel ära. Nõuan umbusaldust! Kas kuulete? Umb u-sal-dust! Nad muudkui solvavad meie vaba eesti rahvast, kellelt nad, lurjused sihukesed …minu käest, võimu ära röövisid! Sina!… Sina Jüri oled mu reetnud!” – Kaja hakkab traagiliselt ringutades lahinal nutma nagu vaene õnnetu süüta tütarlaps kohtukulli ees, kui ta poest pätsatud kommikotiga on kinni peetud ja kohtuniku ette veetud ning siis veel selgub, et pagana poeturvamees sõi tema pätsatud kommid ka ära. Ja tema saab nüüd karistada ja peab vastutama ja oravarotid on ka nälgas! Kajal jätkub nuttu kauemaks. Nii kibe saatus on tal. Nähku need kaks alatut meest, kuidas nad on vaesele lapsele ülekohut teinud. Ja sellest Sotsinoskist ka abi pole ja Indrek ka ei aita ja Ligi kuramus ka tänitab ilusate silmade pärast! Ainult pika ninaga puupeast Buratiino, Kadrioru tiigi kaldalt, saadab talle vahel mõne toetava sõna.
  Kuni Kaja nutab, on kahel mehel oravarottide tõrjumine natuke edenenud. Seljad pannakse vastamisi, et elukad krae vahele ja pähe ei roniks.
  “Kuule Mart, me peaks neile närilistele mõne pähkli viskama. Siis hakkavad nad, näljased, nende pärast kaklema ja jätavad meid ehk rahule?” – ähib higine Jüri, kes ikka veel jalgu saputab ja hõlmasid raputab.
  “Arvad või? Kas sul on mõni pähkel taskus varuks?” küsib lootusrikkalt Mart, peletades oravarotte vasaku ja parema käega. Muudkui lops ja lops…
  “Mäletad, komsomolis targaks saanud Andrus tahtis omal ajal õpetada rahvast seemneid sööma? – No ma sestajast sivkasid olen ikka taskus kandnud. Mõned arvavad, et Volots mulle neid idast tuutuga saadab või Mihhail all-linnast toob, aga ma ostan ikka ise.”
  “Viska neid siis maha. Küll oravad juba ise näevad, et kuhu need kukuvad.”
  Jüri võtab nüüd taskust sivkaseemneid ja külvab need laiali. Nälginud oravabande kargab hullunult seemnetele järele. Mehed on korraga kallaletungijatest priid. Oravarotid kisklevad suutäite pärast tolmus.
  Kaja trambib vihaselt jalgu ning karjub oma loomakeste peale, kes enam tema rivaale ei ründa, vaid kisklevad omavahel palukeste pärast: “Kas te olete unustanud, et peate mulle võimu tooma, mitte ise sivkasid närima!? Eesti rahva nimel! Ma nõuan!”
  Nälginud rotid kaklevad aga seemnekeste pärast üha edasi. Nüüd ähvardab Kaja: “Ma kaeban teie peale issile. Ta varastab kõik te sihvkad ära nagu pangast miljonid!”*
  “Heh, divide, et impera. Oravrottide printsess unustas midagi papa käest õppida” – muheleb Jüri.
  “Nagu tüdruk ei teadnud ka seda vana õpetust, et ära enne vanasse kaevu sülita, kui oled uue kaevanud.” – vastab elukogenult vana Mart: “Aga kui me puistame neile röövoravatele mõne peotäie odavaid sihvkasid veel, siis on meie jaoks rahu majas ja me saame jalutama minna. Ega nad niipea riigikassa kallale enam ei pääse.”

  …Sel hetkel ärkasin üles. Olin oma kodus diivanil istudes tukkuma jäänud…
  Mõtlen: huvitav, kas selles unenäos oli mulle mingi õpetussõna ka?

 • Avatar
  Vahur urgand

  Kaka jäta juba see teiste arvustamine poleks sa ise sellega pooltki nii hästi hakkama saanud mine ära mehele!!!!

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  Nii tore et see Kaja Goldberg võimul ei ole, muidu oleks Mustamäel mustanahalisi 10 korda rohkem, 1 Vao pagulaskeskuse asemel oleks 10 üle Eesti ja Ülikoolides uuritaks valgesust mis olevat parasiitlik haigus mida põdevat ainult valgenahalised ja vihakõne oleks keelatud.

 • Avatar

  Kas on keegi veel kuulnud midagi sisulist kogu oma reffiproua valitsemisperioodil Kaja Kallaselt? Ütlen veel kord – Kaja Kallas on valitsuskõlbmatu, nii nagu oli Taavi Rõivas ja tema “ülipopulaarsus” eelmistel valimistel garanteerib reffide oposittsioonikoha kuni järgmiste valimisteni. Samas – kas keegi oskab pakkuda Kaja Kallasele alternatiivset juhti Reformierakonnast. Nagu polegi kedagi valida sellest lambakarjast, mille Ansip lõi. Ehk Jürgen Ligi, aga no kui keegi räägib EKRE polariseerumisest, siis vaadake Jürgen Ligi otsa, vähemalt pool eestlstest räigelt ei salli seda meest, aga kindlasti on ca veerand, kes palavalt armastab.

 • Avatar

  Lisaks Martinile jääb pressikonverentsidel silma Mart H. , kes praegustest ministritest sobiks peaministriks kõige enam. — Peaministriks ei sobi plönn- K.Kallas, J.Ratas, T.Rõivas jpt.

  • Avatar

   Täpselt minu mõte. J.Ratas võiks rohkem punastada. Õnneks ei sega ta isklikult väga palju EKRE tegemisi. Aga Rõivas,Kallas,Kruuse,Mihkelson,..jne ,oleksid riigile hukatus.

 • Avatar
 • Avatar

  Mismoodi see kaka on proua, oma julma ja inetu käitumisega ja proua on abielus empaatiline naine, aga see???

  • Avatar

   No kuule Maali, kas Sa siis aru ei saanud et Kajale oli meheleminek “just a bisnes”, et enne valimisi nunnumeeter ülespoole keerata.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused