Kiitus ajakirjanik Kristina Herodesele – naiselikule naisele, kes vaatab maailma südame ja mõistusega

Rubriik Repliik On
©Scanpix
Kaks naiselikku naist – Dagmar Lamp ja Kristina Herodes.

Arteri ajakirjanik Kristina Herodes on kirjutanud repliigi, mille eest väärib ta tänases ühiskonnas erilist tunnustust.

Kristina Herodes nendib, et sooneutraalsus on ajuvaba konstruktsioon, mis on sündinud eluvõõra inimese kõigile meeldida püüdmisest pehmeks keenud peas, ja nendib, et kahjuks ei tõtta keegi selliseid lollusi kummutama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ajakirjandiku sõnutsi on vastandlikkus väärtus, millest sünnivad energia, armastus ja tasakaal ning mitte miski, mis kahe vastandi vahele jääb, ei kanna nende mõlema omapära.

“Sooneutraalses maailmas võidab süsteem, inimesed seevastu – nii naised kui mehed, mõlemad kaotavad,” väidab Kristina Herodes.

Ta meenutab ka oma lapsepõlve, mil ta tegi poistega kaasa luurekaid, kuid polnud nende jaoks kunagi sooneutraalne semu – nad võtsid teda kui võrdset, kuid suhtusid ikkagi temasse kui plikasse, ja seda mitte alavääristamisest, vaid objektiivsusest.

Kristina Herodes ütleb, et eitada naise naiseks ja mehe meheks olemist on üdini vägivaldne mõte, mis sobib totalitarismile, kuigi seda püütakse näidata vabadusena – sest see on inimvaenulik ja kannab endas hävingut.

Repliigi kirjutamise aluseks oli ajakirjaniku väitel see, et noorte moetalentide loomingusse on üha enam ilmumas sooneutraalsus. Loodetavasti kuulevad noored ka ühe naiseliku ajakirjaniku sõnumit ja arvestavad sellega.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused