Kliimavõitlus näitab, kuidas poliitikas muudetakse põhimõtteid vastavalt hetketrendidele

Repliik,
- Updated
©UU
Kui Euroopa otsustaks kõik asüülitaotlejad ukse taha jätta, siis oleks trendipoliitikud ka sellega kohe päri. Pilt on illustratiivne.

Tänasel päeval on põhjust naerda liberaalide ja vasakpoolsete üle – nad on kui tuulelipud, mis muudavad alatasa suunda.

Pärast seda, kui EKRE pääses Riigikogusse, karjus kogu liberaalne leer sellest, kuidas rahvuskonservatiivid tahtvat suletud ühiskonda, nemad aga soovivat avatud maailma, kus saab vabalt reisida ja palju uut näha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd räägivad täpselt samad inimesed kliimameetmete poolt, millega muudetaks “saastav” lennuliiklus ülikalliks ja seega hõredaks, linnad autovabaks ja nii edasi – millega siis “avatud maailmas” reisitakse? Purjede all, nagu Greta Thunberg? Või millega tulevad edaspidi Euroopasse “kallid” migrandimassid – ikka jätkuvalt kummipaatidega üle Vahemere? Kui sageli pääsevad koju välisülikoolides õppivad noored eestlased?

Kõik need kaljulaidid, sotsid ja eriti reformarid on rääkinud jõukast Eestist, aga nüüd lobisevad nad sama innukalt põlevkivil baseeruva elektri väljasuretamisest, mis tähendab hinnatõusu, sest alternatiivid tulevad tükk maad kallimad. Kliimaneutraalsusele üleminek tähendab kalleid projekte, mis söövad kogu jõukuse – kuhu jääb edukas Eesti? Samas on kõik Rail Balticud, lahealused tunnelid, kaevandused ja muu, mis tegelikult kliimaneutraalsusele kuidagi kaasa ei aita, aga endiselt nende samade lobamokkade plaanides sees, mis viitab selgele kahekeelsusele.

Paraku on ainsana kliimahüsteeriast hoiduvad rahvuskonservatiivid nüüd jõud, kes suudaks tagada majanduse normaalse funktsioneerimise ilma tarbetute, hirmkallite ja ülepingutatud kliimanõueteta, mida ainult Euroopa Liit on enda kanda võtnud, õõnestades iseenda konkurentsivõimet tõeliste saastajate ees.

Vanad EKRE vaenajad on nüüdseks asunud suuresti samadele positsioonidele, milles nad enne rahvuskonservatiive süüdistasid. Võib kindel olla, et kui Brüssel leiaks mingil hetkel, et massimigratsioonile tuleb lõpp teha ja piirid sulgeda, saaksid enamusest Eesti peavoolupoliitikutest rändevastased.

EKRE on praegu ainus, kes teeb poliitikat oma põhimõtete järgi – teised lähtuvad trendidest, mida suured ja vägevad neile ette näitavad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused