Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kohalike võimurite ükskõiksus – oma ego ja mugavustsoon segavad teistega arvestamast

08.07.2021
Valimistel tasub alati mõtetega pisut tagasi minna. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kohalike valimiste eel on kasulik teada, kuidas suhtuvad valdade ja linnade juhid ja ametnikud tegelikult oma haldusala probleemidesse.

Saarte Hääl kirjutab, et uude majja kolinud Saaremaa lemmikloomade turvakodu töötajad on loomadega hädas, sest hoonel puudub kuumade ilmadega hakkama saamiseks vajalik kliimaseadmesüsteem. Kassid on väga kehvas seisus.

Kuidas aga reageerib vallavalitsus? Ajaleht jätkab: “Saaremaa vallavalitsusele on pöördumisi tehtud, siiani aga tulemuseta. Üks vastustest kõlas aga nii: “Meil on samuti kontoris 27 kraadi sooja.” /…/ …turvakodu töötajad on proovinud lisaks meilisuhtlusele helistamist ja sõnumite kirjutamist, kuid saanud vaid umbmääraseid edasisuunamisi, mis lõppkokkuvõttes õigete inimesteni juhatanud pole. Turvakodu rendib pinda vallalt, seega asjaga ise tegelemiseks puuduvad neil õigused ja võimalused.”

Postimees omakorda kirjutab: “Haapsalu linnapea Urmas Sukles väidab, et pärnad ja vahtrad ei sobi linnaruumi, õigustades sellega üle saja muu mahavõtmist, /…/ “Ajavad tolmu kõvasti ja lehed eritavad nestet,” kirjeldab Sukles vahtrate ja pärnade ebameeldivaid kombeid. “Kui nende all seisma jääd, on riided rikutud.” / Sukles möönab, et pilt pärast nii paljude varjuliste lehtpuude kadumist võib olla ehmatav, kuid selgitab toimunut “eluratta keerlemisega”.”

Sama uudis ütleb, et inimesed nutsid, kui suuri puid maha võeti ning Haapsalu elanikust ornitoloogi ja loodusemehe Tarvo Valkeri sõnul olid mahavõetud puud valdavalt veel täies elujõus ning kuigi ilmselt poleks saanud päästa kõiki, oleks neid võinud säästa suuremal määral.

Reformierakondliku taustaga Sukles süüdistab seega lehtpuid riiete rikkumises – sedavõrd absurdse avaldusega pole keegi veel puude langetamist põhjendanud.

Kohalikud valimised on üsna ligidal ja praegu on õige aeg nii läänlastel kui saarlastel oma võimukandjate teod ja sõnad meelde jätta, et see ka valimisurnide juures meenuks.