Urmas Espenberg: Kohtud ei saa oma tööga hakkama, juriidilist praaki on lubamatult palju

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Pedofiiliavastane tänavareklaamiikampaania

Eesti Päevaleht toob tänases lehes 18.06.18 välja tõelisele õigusriigile äärmiselt kohatu juhtumi, kus kurjategija tuli räiges vägistamises õigeks mõista. Hea oli, et vähemalt teises vägistamisepisoodis suudeti jõhkardi süüd tõestada ja ta ei pääsenud päris puhtalt.

Teine juhtum sai avalikuks samuti täna ja sellest kirjutas Delfi. Maakohus mõistis mullu üheksa-aastase neiu vägistanud Ardo Remmelga 13 aastaks vangi, ent kaitsja kaebas otsuse edasi. Kokkuvõttes vähenes tänase riigikohtu otsusega algne karistus nelja aasta võrra.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ka kurikuulsal pedofiilil Jüri Rosinal õnnestus 2014 aastal “osavate” advokaatide abiga Eesti riik seljatada, kusjuures pidi riik pedofiilile veel 5000 eurot hüvitist maksma.  Palju ei puudunud sellestki, et Rosin oleks Riigikohtus peaaegu õigeks mõistetud, õnneks seda siiski ei juhtunud.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon on nõudnud korduvalt pedofiiliat käsitlevate liiga leebete seaduste ja karistuste karmistamist, kuid ikka kurtidele kõrvadele.

Pedofiilide karistamise õiguslik praak pole kahjuks ainus, mis riivab inimeste õiglustunnet. Nii meenub esimesena “pronksiööl” märatsenute kohtuasja mannetu menetlemine ja lõpuks õigeksmõistmine. Lisaks maksumaksjate kulul tehtud kompensatsioonid Tallinna segi paisanud kriminaalidele ja kremli käsilastele. Neid juhtumeid, kus kurjategija(d) on puhtalt pääsenud võib jäädagi loetlema, mõni asi aga ei jõuagi kohtuni ( näiteks Savisare kaasus). Siin on kohtutel alati kombeks oma nõrkust põhjendada “aukudega” seadustes. Kuid kui on vaja seaduse puudumisel paari panna homoseksuaale näitab kohus üles ülimat nutikust ja asub ise innukalt õigusloomet tegema. Need kaks asja ei lähe justkui kokku? Rääkimata sellest, et enamus kohtumenetlusi venib nagu “härja ila” ja ei jõua kuskile, paljud lõpetatakse poolte kokkuleppel. Osade tühiste kaasuste puhul aga ollakse vastupidi liiga “jõulised” ning need liiguvad vajadusel väga kiiresti.

Kõik sellised juhtumid näitavad veenvalt meie kohtusüsteemi nõrkust ja vajadust sellist olukorda reformida.

LOE LISAKS:

Üheksa-aastase tüdruku autosse tirinud ja seejärel metsatukas vägistanud mees sai abi riigikohtust: varasemad kohtuotsused tühistati, karistus vähenes märgatavalt

Kohtunike kurb päev. Kurjategija tuli ühe kannatanu vägistamises õigeks mõista

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused