Kõik jääb avatuks, aga kuskil viibida ei tohi – kahjuks polegi see nali

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Maskikandmine jääb alles ka näiteks ühistranspordis. Pilt on illustratiivne.

“Vaimukas, aga… kahjuks pole see nali. Umbes selline ongi meie valitsuse arusaamine ja plaan olukorrast ning sellest, mida me selles olukorras tegema peame. Püütakse teha kahte vastandlikku – kõike lubada, aga kõike piirata. Selline skisofreeniline kahestumine ja mõtteviis.

Ma mõistan valitsust: kardetakse osutuda ebapopulaarseks, kui inimeste vabadusi piiratakse. Lisaks on valitsuse esimene prioriteet mitte inimesed, vaid majandus ja ettevõtjad. Sellest ka see vabaduse pool nii inimestele kui ettevõtlusele.

Samas on selge, et selline totaalne vabadus võrdub totaalse minnalaskmisega ja see võib omada rahvale katastroofilisi tagajärgi. Siit ka see arglik soovitamine, et ärge siiski oma vabadusi kasutage jms.

Seda valitsuse poliitikat võib nimetada teovõimetuseks. Ning see algab mõtlemis- ja otsustusvõimetusest.

Valitsuse viga näib olevat, et valitsuse esmane prioriteet pole üldse tasandil “Kas vabadused või piirangud.” Valitsuse esmane prioriteet on võimul püsimine. Mingite otsuste tegemisel vaid sellest prioriteedist juhindutakse. Püütakse teha otsuseid, mis oma võimupositsiooni võimalikult vähem ohustaksid. Võim on esmane.

Mina tahaks et meid valitseks valitsus, mis kaaluks esmaselt mitte seda, kas nii-ja-nii otsustades tema võim jääb kindlaks ja milline on tema imago ning reiting, vaid kes otsustaks oma tegude üle nende kasulikkuse alusel inimestele, rahvale, ühiskonnale, riigile. Kes ei mõtleks esmaselt iseenda, vaid meie peale.”

Harri Kingo, poliitikavaatleja

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused