Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kõik tahavad Priskeks saada ehk kui soovite kiiremat kaitsesüstimist, mõistke hukka “Irja Lutsari juhtum”!

-
03.02.2021
Paljud inimesed enam nii lihtsalt “õlga alla” ei pane. Pilt on illustratiivne.
© UU

Oli kord üks tundmatu maski- ja vaktsiinivastane, keegi Andrei, kes ütles ühele koroonavõitluse spetsialistile halvasti – ja nüüd on see solvumislugu saanud eriliselt absurdse suuna, kus igaüks kasutab seda oma huvides ära.

Kõigepealt tehti ütlustest Lutsari vastu rünnak kogu riigi vastu, edasi korjas selle oma huvides üles meedia ja nüüd mõtles ka Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, et mille poolest me halvemad oleme. Seesama koda sellesama Roomet Sõrmusega eesotsas, kes algatas suvel maasikasõja.

Nüüd on põllumeeste nimel esinev EPKK siis asunud “Lutsarit lüpsma”. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) avaldab kahetsust, et on toimunud rünnakud valitsust nõustava COVID-19 teadusnõukoja juhi Irja Lutsari vastu, ning toetab igati elanikkonna kiiret vaktsineerimist.

Koja eesmärk on selge: “Vastavalt praegusele plaanile on seejärel kavas võimaldada vaktsineerimist kõrgema nakatumisriskiga eesliinitöötajatele ning elutähtsate teenuste osutajatele – nende hulka palume arvata ka loomakasvatustöötajad ja võimaldada loomakasvatajate vaktsineerimist esimesel võimalusel,” nõuab koda.

Muide, neid kõrgema nakatumisriskiga eesliinitöötajaid tõi EPKK suvel erilennuga sisse tervelt kolm tükki ja otse Ukrainast, viirus kaasas.

Keda on vaja siis eelistatult vaktsineerida? Kaja Kallas ja tema ihumeedia pakkusid kõigepealt välja kõrgemad riigiametnikud.

Ühiskond eeldab, et sinna nimekirja kuuluksid ikka nn eesliinitöötajad – tervishoiutöötajad, politseinikud, päästjad, sõjaväelased. Kindlasti ei tohi seisma jääda transport, hädavajalik teenindus, nüüd siis ka põllumajandus…

Kes on siis need, keda tuleb vaktsineerida alles siis, kui kõik teised on kaitsesüsti saanud? Pensionärid, töötud, paljulapselised…?

Sõrmus toob kirjas sotsiaalministrile välja, et loomakasvatajate haigestumine ja nende asendajate puudumine võib loomade hooldamise ohtu seada. Kõik on ehk õige, aga lõputult pikaks ei saa seda eliitvaktsineeritavate nimekirja nagu kummi venitada – kogu ühiskond vajab kindlust ja kaitset.

Jääb vaid pensionäridele, paljulapselistele ja krooniliselt haigetele inimestele soovitada – mõistke Lutsari “ründamine” hukka ja teie koht vaktsineerimisjärjekorras tõuseb!