Kolme lapse ja nende isa saatust muutnud seadusekäki eest vastutab Reformierakond

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Hanno Pevkur, Andrus Ansip, Jürgen Ligi vastutavad Reformierakonna 16 aasta jooksul korda saadetud sigaduste eest.

Tänasest Eesti Ekspressist saab lugeda „Riigikogu mahavaikitud vusserdisest ehk seadusekäkist“, mis muutis kolme lapse ja nende isa saatust. Paraku vaikib Eesti Ekspress maha asjaolu, et käkis pole süüdi mitte umbmäärane Riigikogu, vaid toonane valitsuspartei Reformierakond ja sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Nimelt kirjutab Ekspress, kuidas üheksa aasta eest võttis Riigikogu vastu põhiseadusevastase pügala, mis muutis täielikult kolme lapsendatud lapse ja nende ärimehest isa Urmase saatust. Traagilisel lool on rohkelt detaile, aga lühidalt kokku võttes jäi pereisa oma kolmest lapsest ilma seetõttu, et Riigikogu võttis 2010. aastal vastu perekonnaseaduse, mille järgi kuulub lapse hooldus­õigus sellele vanemale, kelle juures on lapse elukoht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt läksid Urmas ja pereema Ingrid lahku. Naine kolis koos lastega Rootsi ja üsna pea selgus, et ta ei saa lastega hakkama. Veelgi enam, ta mõisteti vangi oma laste vaimse ja füüsilise kuritarvitamise pärast. Eestis elav Urmas oli valmis Rootsi sotsiaalhoolekandeasutusse viidud lapsed enda juurde Eestisse võtma, aga seaduse silmis ei olnud tal lastele õigust, sest laste elukoht oli Rootsis ema juures.

Absurdne ja põhiseadusvastane seadusepunkt muudeti 2014. aastal ümber põhjendusega, et lapsevanemalt ei tohi võtta põhiõigust ning kohustust hooldada ja kasvatada oma last. Paraku nende aastatega, mil seadus kehtis, jõudsid lapsed ja Urmas teineteisele võõraks jääda. Lapsed ei räägi enam eesti keelt ja on kimpus narkootikumidega.

Ekspress esitab küsimuse, kuidas on võimalik, et Riigikogu lasi 2009. aastal läbi sellise seaduse praagi. Ajakirjanik soovib selgitust toonaselt sotsiaalkomisjoni nõunikult Linnar Liivamäelt ja komisjoni liikmelt Erik Salumäelt, kellest kumbki ei mäleta (või ei taha mäletada?), miks vastav seaduspügal perekonnaseadusesse kirjutati.

Paraku libiseb Ekspress üle põhilisest. Seadusi ei võta vastu Riigikogu õiguskomisjoni nõunikud. Tegemist on seda tüüpi seadusega, mis eeldab nii sotsiaalministeeriumi kui kogu valitsuse heakskiitu. Et seadus saaks seaduseks, peab selle heaks kiitma Riigikogu, st koalitsioonierakonnad.

Teisisõnu – tuleb vaadata, kes juhtis toona sotsiaalministeeriumi. Meenutame, et minister oli 2009. aastal reformierakondlane Hanno Pevkur. Peaminister oli reformierakondlane Andrus Ansip. Perekonnaseaduse eelnõu vedajaid oli Erik Salumäe, samuti reformierakondlane.

Nende „pisiasjade“ mahavaikimine ja süü veeretamine umbmäärasele Riigikogule on Ekspressi poolt tahtlik katse võtta Reformierakonnalt ära vastustus eelnevate aastate jooksul korda saadetud sigaduste eest. Ajakirjanik peaks teadma, et Riigikogu koosneb erinevatest erakondadest. Seaduste eest, mis Riigikogus vastu võetakse, vastutavad koalitsioonierakonnad ja ministrid.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused