Konservatiivne kristlane Bidenile koroonasurma ei sooviks, ateistist marksist aga Trumpile küll

Rubriik Repliik On
©Internet
Vasakliberaalid on suurendanud vikatimeestele tehtavaid tellimusi. Pilt on illustratiivne.

Seoses Trumpi haigestumisega koroonasse on tekkinud sügav eetiline lõhe ühiskonnas – liberaalsesse ja vasakpoolsesse leeri kuuluvad inimesed ja meedia ei varjagi oma soovi USA presidenti sellesse haigusesse surnuna näha.

Tegu on räige moraalse allakäiguga, kus võib julgelt öelda, et kristlik-konservatiivses leeris on eetilisus alles – usklikud inimesed ei pahandaks Jumalat teistele surma soovimisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestlaste seas arvatakse usklikke (kristlasi) olevat napilt 15 protsenti. Tegelikult on religioosseid inimesi märgatavalt rohkem, sest laias laastus võiks usklikeks pidada kõiki, kes usuvad Kõrgema Jõu olemasolusse.

Meie ühiskonnas on palju neid, kes usuvad inglitesse ja otsivad igalt poolt nende sõnumeid; kes usuvad, et käime Hingedemaailmast siin vaid kogemusi kogumas; kes identifitseerivad Kõrgemat Jõudu Kosmose, Universumi või Kõiksusena; kes usuvad, et miski suunab meie saatust ja nii edasi.

Sellest tulenevalt usutakse nii karmasse, needustesse, saatusesse kui paljusse muusse, mis lähtub ühest – see, mida me teeme teistele, kandub osaliselt tagasi ka endale. Needusest pidavat tugevam kolmandik ohvrit tabama, kaks kolmandikku aga kaikub tagasi needjani.

Ateistid seda ehk ei usu, aga Sõna jõudu peavad nad ikkagi tunnistama. Üheainsa sõnaga võib rikkuda inimese päeva või selle ilusaks muuta. Halb sõna, mis kellelegi öeldakse, võib tulla tagasi ka nii, et solvatu sõprusringkond hakkab solvajat vältima, väikeses ühiskonnas aga tähendab see, et kui inimesel on palju vaenlasi ja vähem suhtlust, ei pruugi elus vajalik info infoühiskonnas temani jõuda.

Olgu usu ja karmaga kuidas on, aga ka uskumatud peaksid hoiduma avalikust halva soovimisest, sest tea, kuidas see võib tagasi tulla. Kui praegu soovida sotsiaalmeedia avalikult Trumpi surma, siis kuidas oleks lugu siis, kui soovija enda kõige armsam ja lähedasem inimene haigestub raskelt ja siis keegi samasugune surmasoovija nähvab: “Las raibe kärvab!” Kui keegi soovib Trumpi surma, siis mis alust on tal oodata, et tema või ta lähedaste haiguse korral tervenemist soovitaks?

Muide, Mikk Pärnits oligi see “surmasööja”, kes virgiiniawoolfide FB-lehel üle 50 aasta vanuste surma soovis. Tollal kirjutas üks vanem inimene, et kui noored vanurite surma igatsevad, siis kes võiks eakatele keelata soovida praegusele noorte liberaalsele põlvkonnale, et Putin nad kõik Siberisse küüditaks. Kui me juba üksteisest üldse ei hooli…

Maailm keerab nüüd pahupidi – need, kes ennast 2014-2015. aastal sallivuslaseks nimetasid, paistavad üha enam silma mõrvarliku sallimatusega; aga need “vihkajad”, keda siis “tuleriitadele” saadeti, on märgatavalt empaatsemad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused