Korruptsiooni tõrjumise vajadusest jutustav Reformierakond pani kandideerima korruptandi

Repliik,
Tõnu Kiviloo

Nii nagu Reformierakonnal kombeks, ei käi ka neil valimistel oravaparteilaste sõnad ja teod kokku.

Eile andis reformipartei juht Hanno Pevkur riigikogu menetlusse seaduseelnõu, mille eesmärgiks on lõpetada olukord, kus altkäemaksu võtmise eest süüdi mõistetud inimesel on võimalik uuesti kandideerida kohalikku volikogusse, riigikogusse või Euroopa Parlamenti. Seaduse tasandil tahetakse sätestada, et ametialase kuriteo toime pannud inimene ei tohi kuni karistuse kustumiseni rahvast esindada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesmärk on igati üllas ja eelnõu vastuvõtmise korral Eesti poliitika kvaliteet tõenäoliselt paraneks. Paraku on tõsiseid kahtlusi Reformierakonna plaani siiruses.
Nimelt pani Reformierakond neil valimistel Põhja-Sakala vallas nimekirja teisele kohale kandideerima kriminaalkaristusega endise Kõpu vallavanema Tõnu Kiviloo.

2016. aasta novembris tunnistas Tartu maakohus Tõnu Kiviloo süüdi toimingupiirangu rikkumises, omastamises, dokumendi võltsimisele kihutamises ja soodustuskelmuses ning karistas teda tingimisi vangistusega.

Kohus mõistis Kiviloole (51) tingimisi kolmeaastase vangistuse nelja-aastase katseajaga. Eelvangistuses kandis Kiviloo oma karistusest ära kolm päeva. Kiviloolt mõisteti konfiskeerimise asendamiseks välja 11 434 eurot.

Lisakaristusena ei tohi Kiviloo kolme aasta jooksul alates kohtuotsuse jõustumisest töötada riigi või kohaliku omavalitsuste asutuses või organis või avalik-õiguslikus juriidilises isikus, kui talle on pandud haldamis-, järelevalve või juhtimisülesanded või varaliste väärtuste liikumist korraldavad ülesanded. (Loe lähemalt SIIT!)

Kokkuvõttes – kui Reformierakond soovib tõsimeeli muuta poliitikat ausamaks, siis tuleks puhastust alustada iseendast. Selleks ei ole tingimata tarvis oodata oma eelnõu vastuvõtmist – piisaks parteisisesest otsusest, et korruptantidel poliitikasse asja ei ole.

UU

 

Fotol Tõnu Kiviloo. (Foto: Lauri Kulpsoo)

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused