Krimmist ja hümnist: kuhjaga rumalusi kõnetoolis ja meedias — kas see haigeks ei tee?

Repliik,
- Updated
Eestlased Krimmis
©Liis Treimann/Scanpix
Eestlased Krimmis

Viimased päevad panevad üha enam mõtlema, et kas paljud poliitikud on lasknud ennast kiibistada ja sealtkaudu lollusi täis programmeerida? Sest see, mis meie ümber toimub, muutub üha enam mõistusevastaseks!

Ma ei räägigi enam hümniseadusest, mille maadligi materdamisel leiti täiesti idiotismi kalduvad vastuväited, mida polnud kusagil kirjas — näiteks arutlesid tõsised inimesed tõsiselt selle üle, kas nüüd peavad jalutud ratastoolist püsti tõusma ja kujutlesid endale ette, et enne hümni ümisemist tuleb omavalitsusametnik enda kõrvale kutsuda. Ja seda rääkisid täiskasvanud inimesed rahvaesinduse kõnetoolist!

IRL-i liider Helir-Valdor Seeder aga väljendab meedias arusaamatust selle üle, et EKRE saadik Jaak Madison sõidab Krimmi, viimaks sealsetele eestlastele korjandusega saadud remondiraha. Ta kordab taas Marko Mihkelsoni väidet, et sel moel tunnustab rahvuskonservatiiv Krimmi okupeerimist.

„Arusaamatuks jääb, mis asju Madison Krimmis ajab. Krimmi on külastanud tegelikult teistegi riikide parlamendisaadikud erakondadest, mis on lähedased EKRE-le ning toetavad Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamist,” vahendab ERR Seederit. “Võimalik aga ka, et tegemist on EKRE katsega võita hääli kohaliku venemeelse seltskonna hulgast.“

Kulla libaisamaalased, Jaak Madison läheb poolsaarele eraisikuna, et aidata Krimmi eestlastel Krasnodarka Eesti Taret korda saada! Teate, Krimmi okupatsioon võib väga pikaks ajaks püsima jääda, eestlus aga hääbub seal kiiresti. Me ei saa oodata, sest aeg seda võimalust ei anna, abi on vaja kohe!

Pealegi on Krimmi eestlaste abistamise aktsiooni vaimne algataja hoopiski Postimehe ajakirjanik Jaanus Piirsalu, kes seal kohapeal käis ja asja süngust nägi. Jaak Madison läks pigem südame sunnil asjaga kaasa.

Muidugi seovad vastalised Madisoni sõitu ka valimiskampaania ja häälte püüdmisega. Kas keegi teist läheks sularahaga vaenulikule territooriumile, et sellega sadat lisahäält püüda? Uskuge mind, Jaak Madison on mees, kes oma aktiivsuse ja pealehakkamisega on juba ette uue Riigikogu liige, tema saab oma hääled kindlasti kätte ja kuhjaga veel pealegi, ta ei pea selleks iga hinna eest pildile ronima!

Ja muidugi kõlab globalistlikult ilusasti EKRE seotus Kremli, sanktsioonide kaotamise ja kohalike venelaste häälte püüdmisega! Vana hea Venemaa mõjuagentidega hirmutamine on siiski juba sisutühi nõks, vähemalt rahvuskonservatiivide puhul — EKRE ei tee sellist kahepalgelist poliitikat nagu IRL, kes püüab üht silma pilgutada rahvuslastele, teist vene kogukonnale. Madisoni silmad vaatavad vaid ühes suunas, eestluse poole! Ja ta ei kohtu seal kohe kindlasti mingite kõrgete okupatsiooniametnike või Vene võimuesindajatega!

Tõsiselt, poliitikud, kui te tahate ise valimistel edukad olla, siis rõhuge selle peale, mida te ise õigesti teete, mitte sellele, mida teised teie arvates valesti teevad! Ja loobuge idiootsuste pritsimisest — kui teile hümni kaitsmine ei meeldi, siis nii öelgegi, aga ära hakake väitma, et EKRE sunnib kurttummad seda laulma! Aga jah, te juba ütlesitegi hümnile “ei”, rumala jutu ja nupuvajutusega eilsel hääletusel Riigikogus!

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused