Kuhu jõuavad multikultuursus ja sallivuslus, sealt kaovad rahu ja turvalisus

Repliik,
- Updated
Tänane Soome, Kalevala maa.

Filosoofiliselt võttes peaks sallivusele rõhuvates ühiskondades suurenema stabiilsus ja turvalisus, paraku on Lääne ühiskonnas asjad liikunud tolerantsusparadiisi asemel hoopiski vihapõrgu suunas.

Rootsi on sotsialistide käel all juba ligi pool sajandit õndsat ühiskonda rajanud. Naisõiguslus on nii kõrgel järjel, et meesõiguslust enam polegi. Riiki on nii meelsasti kogu maailmaga jagatud, et rootslane olla on juba häbi ja patt. Geid on kapist väljas ning järge ootavad insest ja nekrofiilia. Paraku pole selles paradiisis mingit turvalisust, õnne ega rahu, vaid plahvatavad granaadid, kostavad paugud ja riik eemaldub pikkade sammudega no-go-tsoonidest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soome oli veel 30 tagasi rahulik Põhjamaa, kuni otsustati hakata somaallasi aitama. Tänaseks on marokolane Turus noal käia lasknud, Oulu tüdrukud lõunamaa meeste rõõmuks ära krabatud ja Helsingi kesklinnas on migrandinoorte tõttu ebaturvaline jalutada. Isegi vihakõneseadus ei aita paradiisi luua ja eksministril tuleb 16 aasta eest tsiteeritud Piibli tõttu paradiislikku maailma rootsi kardinate tagant vaatama hakata.

Saksamaa võttis sadu tuhandeid süürlasi vastu ja sakslased skandeerivad siiani, et ruumi olla veel küll, aga paraku välguvad sealgi moslemite noad, käperdatakse, vägistatakse ja tapetakse saksa tüdrukuid, ning keegi ei saa ikkagi aru, kust see vastik “paremäärmuslus” tekib.

Sarkasm sarkasmiks, aga nagu näha, pole ka kõigi rohkem sallivust arendanud riigid muutunud kalli-kalli-ühiskonnaks, vaid põrgumasinad plahvatavad, sõdurid on tänavatel ja üha rohkem tuleb võidelda vihakõnedega. Millest küll need tekivad? Võiks ju pseudoteaduslikult kõike Konservatiivide Suure Kurjusega seletada, millel kohe mingit reaalset tausta pole, kuid seda usub vaid vasakliberaalse ajupesu saanud inimene.

Ka Eesti oli veel 15 aastat tagasi vaikne konnatiik poliitikute rapsimistega, aga niipea kui meieni jõudsid kliimaprotestid, naisõiguslus, migrantide päästmine, geiõiguste eest seismine ja muu taoline värk, on ka Eestis rahvas barrikaadidel ja revolutsioon käimas. Turvalisust tagavad Jõuluturu-esised betoonplokid, mustade meeste juhitavasse taksosse istumise eel tasub naisterahval järele mõelda, geimiitingul võib lesbitüdruku käest litaka saada, sotsinoored näevad unelmates EKRE ministrite ustest voolavat verd ja Praxise juht kogub raha mehe-naise abielu vastu.

Võrrand sallivus + tolerantsus = rahu ja õnn ei kipu liberaalses ühiskonnas kuidagi klappima – pigem tähendab see kõige hea ja ilusa kadumist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused