Kui europarlament ei tunnista rahvuslippe, siis pole rahvusriikidel vajadust ka tähelippe lehvitada

Rubriik Repliik On
- Updated
©UU
Eesti lipud Toompea lossi Valges saalis

Teisipäeval tuli Strasborgist teade, et Euroopa Parlamendi president David-Maria Sassoli laskis saadikute laudadelt kõrvaldada rahvuslipud.

Tegu on föderalistide otsese rünnakuga rahvusriikide Euroopa Liidu vastu. Sellega seoses oleks paslik vaadata sama pilguga ka EL-i tähelippe.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas juba laskis EL-i lipud Riigikogu Valgest saalist välja viia – need olid sinna pandud Eesti eesistumise ajaks ja seega tuli rahvusparlamendis taastada suveräänsuse sümbolite olemasolu.

Praegu aga oleks täiesti õigustatud EL-i lippude mahavõtmine igast kohast, kus see pole otseselt seotud Eesti euroliikmelisuse rõhutamisega, näiteks koolide või omavalitsuste juures. Me oleme küll EL-i liige, aga ei pea seda esile tooma seal, kus sellel pole tseremoniaalset funktsiooni.

Euroopa Liidu föderalismimeelne osa on asunud rahvusriike survestama – me peame tekitama vastusurve, et säilitada ühendus rahvusriikide liidu tasemel. Me oleme ikkagi ennekõike suveräänne rahvusriik ja alles siis koos teiste endasugustega ühise Euroopa pere liige. Kui meie identiteeti ei tunnistata, siis on ka meie suhtumine vastav.

31. jaanuaril lahkub EL-ist Suurbritannia, aasta lõpus aga seadsid liikmelisuse kahtluse alla Poola ja Hispaania. Poolakad leidsid, et ei saa lõputult kohtureformi seadust lahjendada ja peab riskima sellega, et Poolat ei peeta EL-is jätkamiseks sobivaks.

Hispaania aga sattus raevu, kui Euroopa Kohus otsustas, et Kataloonia endisel presidendil Carles Puigdemontil ja eksministril Toni Cominil on europarlamendi saadiku puutumatus, mistõttu ei kehti Hispaania rahvusvaheline vahistamismäärus. Vihas hõigati maha arvamus, et sellist suveräänsust piiravat liitu pole Hispaaniale vaja.

Seega siis õõnestab EL föderaliseerimisega iseenda jalgealust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused