Kui Herkeli Vabaerakond sörgib võõraste väärtuste sabas, siis EKRE võitleb omade eest

Repliik,
- Updated
©UU
EKRE lipp lehvib jätkuvalt kõrgel.

Rahvusringhäälingu ajakirjanik Toomas Sildam vestles Vabaerakonna uueks juhiks pürgiva Andres Herkeliga ja viimase jutust jäid kõlama paar momenti, mida peaks ka rahvuskonservatiivid silmas pidama.

Ajakirjaniku küsimusele koostöö kohta EKRE-ga vastas Herkel: “Ütlesin eespool, et ma ei välista [koostööd kellegagi]. Aga Vabaerakond ja EKRE…” Hiljem lisab ta: “Eestis tunnetan kõige selgemalt EKRE retoorikas imporditud, liiga üles haibitud konflikti elemente ja teiselt poolt vaatab vastu pöördesse viidud vasakpoolsus, mis sellega võitleb või mille vastu võideldakse. Eks see avaldus näiteks kooseluseaduse arutelu puhul ja teistes väärtusküsimustes…”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võib-olla ongi Vabaerakonna allakäigu põhjuseks see, et nende väärtusküsimustest ei leiagi mingeid väärtusi? Mis aga puutub EKRE väärtustesse ja väidetavasse konfliktide importi, siis rahvuskonservatiivid just ei soovigi konflikte sisse tuua ja sellest tulenevad ka vastasseisud vasakliberaalidega. Esmalt ei soovi EKRE sisse tuua maailmavaatelist konflikti islamiga ja seetõttu ei aktsepteeri erakond ka massiimmigratsiooni, mille ülinegatiivne tulemus on näha Saksamaal, kus aastavahetuse tähistamiseks loodi naistele käperdamise vältimiseks eraldi pidustustsoonid — sisserännet tõrjuvate Poola ja Ungari pealinnade tänavatel pidutses rahvas vabalt ja turvaliselt! Kui EKRE “imporditud retoorika” aitab Eestit sama turvalisena hoida, siis pigem pidada sõnasõdu vabakate ja sotsidega kui lahinguid pühasõdalastega!

Sama võib öelda ka kooseluseaduse kohta — kui Vabaerakond näeb väärtusi sellistes asjades, millest kirjutab Turun Sanomat: “Soomes tõi esimest korda lapse ilmale sünnitaja, kes oli meheks lõigatud. Lapse sünnitanud isa oli sündides naine, aga lasi end meheks lõigata ja vahetas sugu ka ametlikult”, siis rahvuskonservatiivid eelistavad pidada väitlusi parlamendis kooseluseaduse vastu ja traditsioonilise heteroseksuaalse suhte toetuseks, kui et ka Eestis tekiks olukord, kus sünnitajaks oli isa, kes oli kunagi naine, aga otsustas nüüd juba mehena ikkagi naise funktsioone täita.

EKRE on varemgi öelnud, et oma rahvuse ja riigi ning traditsioonilise pere eest ei saagi siidkonnastes võidelda, selles asjas tulebki võimsalt vasakliberaalidele vastanduda, nende algatused maha suruda ja Eesti elamisväärsena säilitada. Rahvuskonservatiividega ei saa kellelgil kunagi kerge olema, sest nemad võitlevad asjade eest, mis on löödavaid lahinguid väärt.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused