Kui homme algab sõda… vaktsineerimata kaitseväelased rindele ei saa?

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Kas neil Leedu sõduritel oli enne piirile saatmist vaktsiinipass ette näidata? Pilt on illustratiivne.

Kõige kibedamal pandeemiaajal pidasid Armeenia ja Aserbaidžaan maha verise sõja Mägi-Karabahhia pärast, kuid uudistest ei selgunud, kas rindele lasti ainult vaktsineerituid või kõlbasid droonilihaks ka kaitsesüstimata sõdurid.

Kui homme riivab Zapad kuidagi Eestit või saadab Putin esimese proovipartii Afganistani migrante üle meie kagupiiri, siis vaktsineerimata kaitseväelastele ilmselt relvi välja ei anta ja neid ei lubata ka kiirkorras piiritõkete rajamisele.

BNS kirjutab: “Täieliku vaktsineerituse poole pürgiv kaitsevägi ootab kaitsesüstita kaitseväelastelt esmaspäevaks selgitust, miks nad pole lasknud ennast vaktsineerida. /…/ Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem sõnas augusti lõpus, et toonase seisuga oli kaitseväes vaktsineerimata umbes 400 inimest. /…/Kes pole 13. septembriks tõendit esitanud, saab kaitseväe juhataja sõnul esmalt hoiatuse. “Siis vaatame edasi,” on Heren öelnud.”

400 inimest on umbes kümnendik kaitseväe koosseisust. Herem on vihjanud nende võimalikule vallandamisele juhul, kui nad vaktsineerimast keelduvad. Suur seltskond spetsialiste (seda sõjaväelased kahtlemata on) kantakse lihtsalt maha. PortoRollo valitsus kärpis kaitsekulutusi ja kaitsevägi võib kümnendiku endast laiali saata – aina head uudised Putinile.

Eesti ei pea isegi sõtta sattuma – ülivärske Leedu ja Läti kogemus ütleb, et kohe-kohe võib ka Eesti kaitsevägi ka rändekriisi tõttu piirile kõrgendatud valmidusse sattuda, selle sees aga käib põhjalik laastamistöö. Ei tundu enam isegi mitte “kasulikud idioodid”, vaid kõvasti krõbedamad tegelased tegutsevat.

Kunagi arutleti sotsiaalmeedias selle üle, kas sõjaväe kuivtoidupakid on ikkagi sõduri tervisele head. Siis kirjutas keegi, et sõja korral lendab õhus sadu kordi ebatervislikumaid asju kui on kuivpaki sisu. Vaktsineeritus võib oluline olla välisreisi puhul, kuid mitte laiapõhjalise riigikaitse puhul.

Vaktsineerimise vajalikkust ei saa eitada, kuid plaani täitmise nimel kaitseväelasi vallandama hakata on küll liig mis liig.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused