Kuidas “näoraamat” mind Kremli suuvoodri tõttu ähvardama asus

Repliik,
©Reuters/Scanpix
Kremli trollid on kogu internetis suur probleem. Pilt on illustratiivne.

Kolmapäeval postitasin Uute Uudiste FB-lehele ja EKRE Sõprade Klubisse hoiatuse Kremli trolli Alexey eest, kes provotseerib rahvuskonservatiivsetes keskkondades kaasvestlejaid oma räigete Putini-meelsete kommentaaridega.

Muuhulgas kutsusin kõiki lugejaid üles Alexeyd lihtsalt eirama ja mitte laskuma temaga sõnelustesse – las iriseb omaette.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mõne tunni möödudes pärast minu üleskutset saabus Facebookilt hoiatus, et ma olevat postitanud vihakõne ja seega sain sanktsioonihoiatuse. Ilmselt põhjustas selle Alexey kaebus, kes kartis tema tegevuse piiramist.

See lugu näitab, kuidas Kremli trollimasin on ennast sotsiaalmeediasse sisse söönud ja nende vihakõnereegleid ära kasutab. Vähe sellest, et Alexeyd ei saa mingite keeruliste algoritmide tõttu blokeerida, tema eest ei saa avalikult isegi  hoiatada – Facebook tõttab putinistile appi.

Ma ei saa kindlalt väita, et kõnealune tegelane on Kremli troll (ta võib olla ka süvariigi provokaator), kuid tema postitused on valdavalt venemeelsed ja kuidagi edukalt oskab ta ka mistahes blokkidest kõrvale hiilida. Lisaks muidugi ületamatu oskus inimesi raevu ajada, mis vihjab putinistile.

Mehe kommentaatorinimi on Alexey Kroshchenko ja kasutan ära Uute Uudiste Facebooki-välist keskkonda selleks, et kutsuda lugejaid üles teda edaspidi täiel määral ignoreerima. Las pritsib sappi omaenda “meeldivas” seltskonnas.

Aga siit on ära näha ka see, kuidas vihakõneseadusi saab ära kasutada nii, kuidas ilmselt seda ka liberaalid ette ei ole näinud. Kui kord putinistid peaks söandama Soome okupeerida ja seal mõne Otto Vilgelmovitš Kuusineni võimule upitada, siis saavad nad soomlaste praeguse vihakõneseadusega edukalt okupatsiooni ja kvislingite kritiseerijaid vait sundida. Nii nagu Hitler kasutas ära Weimari Vabariigi vastavat seadust oma oponentidega arvete klaarimiseks.

Jüri Kukk, toimetaja

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused