Kuidas suunata saatekülalist nii, et ta räägiks EKRE-st halvasti? “Rangelt professionaalse ajakirjaniku Anna Pihli meelespea” õpetab

Repliik,
- Updated
ERR-i reporter Anna Pihl.

Teisipäeva õhtul oli ERR-i “Esimeses stuudios” TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus, kes kritiseeris Eesti digiarenguid tegematajätmiste seisukohalt. Paljude tähelepanu aga äratas saatejuht Anna Pihli suunav käitumine.

Selle peale ilmus internetti irooniline “rangelt professionaalse ajakirjaniku Anna Pihli” meelespea:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kutsun võimalusel saatesse külalise, kes halvustaks EKREt.

Olen temaga malbe, naeratav ja sõbralik (hääletoon sulnis), mitte agressiivselt ründav ja vahele segav (hääletoon kriiskav) nagu EKRE puhul.

Veeretan talle ette mugavaid palle (küsimusi) EKRE väravasse löömiseks.

Ei esita talle ühtegi ebamugavat küsimust, mis võiks vaataja kahtlema panna külalise perfektsuses.

Ei esita ühtegi jätkuküsimust, mis seaks kahtluse alla külalise väited või tooks välja neis sisalduvaid vastuolusid.

Ei esita ühtegi küsimust, mis võiks valgustada saatekülalise poliitilist motiveeritust.”

Pole siis ime, et Taavet Hinrikus ründas EKRE-t ja tema seniseid IT-ministreid, kellest esimene kõrvaldati veel enne, kui ta midagi teha jõudis, ning teisel ei lastud meediakiusu ja ebalojaalsete ametnike abiga tööd teha.

Kahjuks jäi Hinrikusel välja ütlemata üks soovitus, mida oleks TransferWise’i kaasasutajalt oodanud: laske inimestel tööd teha, mitte ärge sundige neid päevast päeva meediakiusu tõrjuma.

Hea oleks leida internetis ka Johannes Tralla “ajakirjandustöö” analüüsi.

One commentOn Kuidas suunata saatekülalist nii, et ta räägiks EKRE-st halvasti? “Rangelt professionaalse ajakirjaniku Anna Pihli meelespea” õpetab

  • Avatar
    Tõnis Lepik

    Nende “ajakirjanike” koolitus on ammu alguse saanud “Päältnägijast” /Selgeltnägijast!/, mis aastate möödumisel keskendunud valele-pooltõele ilmnähtavalt, praeguseks jäänudki vaid ustavad sõdurid, miks Roald ära läks? ei suutnud seda keskkonda taluda?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused