Kuidas tapetakse eestlust? Delfi teeb puust ette ja värvib punaseks

Repliik,
©Uued Uudised
Delfit loetakse palju, usaldatakse vähe. Pilt on illustratiivne.

Vasakliberaalne maailm lahendab rahvusküsimust nii, et ka rahvust on võimalik valida – ole oma suva järgi eestlane, venelane, hiinlane või joruba. Sellesse mängu on lülitunud ka Delfi.

Delfi TV vahendab nimelt rubriigis ESIMESE PÕLVKONNA EESTLASED: “Eesti üks kuulsaim youtuber: tunnen end venelasena, aga mu kodumaa on siin.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tutvustus kõlab nii: “Eesti kodakondsusega Anna Ovsjankina on uhke oma vene juurte üle ning selle abil teinud edukat karjääri YouTubes. Kasutajanimega Estonianna lööb ta peamiselt lained aga piiri taga, vene keelt kõnelevate inimeste seas. /…/ Kohtla-Järvel sündinud Anna tõdeb, et ehkki ta tunneb end venelasena, on tema kodumaa on ikkagi Eesti.”

Küsimus Delfile: kus te näete esimese põlvkonna eestlast? Anna Ovsjankina ütleb sõnaselgelt, et tunneb ennast venelasena, kuigi kodumaaks peab Eestit.

Eestlane on lihtsaima defineerimise järgi see inimene, kelle emakeel on eesti keel ja kes kannab edasi eesti kultuuri. Eestlane on rahvuse kandja nimetus, mitte kõigi Eesti pinnal elavate rahvuste ühine identiteet.

Paraku kiputakse ikka ja jälle eestlaseks nimetama kohe kõiki, ka neid, kes ise ennast eestlasteks ei pea. Teistel rahvustel on oma nimi ka olemas.

Venemaal on olemas mõiste “venemaalased”, millega tähistatakse riigi teisi rahvusi. Seal ei kiputa tatarlast või tšetšeeni venelaseks nimetama. Anna Ovsjankina tunneb uhkust selle üle, et on venelanna. Delfi aga tegi temast esimese põlvkonna eestlanna.

One commentOn Kuidas tapetakse eestlust? Delfi teeb puust ette ja värvib punaseks

  • Avatar

    EKRE peaks teadlikult toetama ka venelaste enda identiteedi-tunde ja rahvustunde tekkimist ja süvenemist… Ja võtma suuna sellele, et igast ilmakaarest siiatulnud või -toodud-suunatud, naaseksid millalgi oma etnilisele kodumaale OMA riiki üles ehitama ja OMA kultuuriruumi panust andma.

    Ja rääkima EI PEAKS integratsioonist ! VAID riigikeele äraõppimisest !

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused