Kuritöö ja selle varjamine, ikka Tarandi jutu valguses

Repliik,
©Uued Uudised
Indrek Tarand jätkab valetamist endise hooga, laimates oma oponente, sealhulgas “kodanlikku natsionalisti” Mart Helmet. Pilt on illustratiivne.

„Lugesin just Tarandi toredat mälestustelugu Ekspressis. Sellest, kuidas Mart Helme kunagise suursaadikuna raha kuritarvitas.

Muidugi ei kipu ma selle inimese poolt selles väljaandes esitatud asjaolusid eriti uskuma. Kuid lõbusaks teeb selle meenutuse üldse mitte Mardi roll.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui (kui) võtame eelduseks, et Tarandi esitatud faktid ongi tõesed, siis on selles teemas kõige muljetavaldavam asjaolu, et suursaadiku kuritööst olid teadlikud ja otsustasid sellest vaikida ja seda varjata välisministeeriumi kantsler, välisminister, peaminister ja president.

Nii kõrgel tasemel nii massiivset kuriteo varjamist rohkem ei mäletagi.

Kuriteo varjamine või sellest mitteteatamine leiab mainimist ka Karistusseadustikus ja muidugi on see ühtlasi väga taunimisväärne inimlikus kontekstis.

Nüüd oleks huvitav teada, kas lisaks kantslerile tunnistavad suursaadiku patutegude varjamise üles ka tolleaegne peaminister ja välisminister. Toonase presidendi käest ei saa paraku enam küsida.

Omaette mõtisklemist väärib, kas sellise, riigi absoluutse tippseltskonna poolse grupiviisilise varjamise korral tasub üldse tegeleda varjatava teo tagasihoidliku toimepanijaga?

Aga kõik eelnev kehtib loomulikult juhul, kui otsustame Tarandi juttu uskuda.“

Priit Tali

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused