Kust leiaks integratsiooniprogrammi, mis aitaks põliseestlasel uuseestilikus pealinnas toime tulla?

Repliik,
©Uued Uudised
Ametliku poliitika järgi peaks “uuseestlased” siinsesse ühiskonda integreeruma, aga reaalses elus tuleb juba põliseestlastel pealinna võõrkeelsesse keskkonda lõimuda. Pilt on illustratiivne.

Uued Uudised vahendavad üht humoorikat ja samas valusa taustaga postitust sotsiaalmeedia grupist “Sõbralik Eesti,” autoriks aborigeen Tiina.

“Soovin jagada oma kogemust ja loodan saada ka pisut nõu. Olen hämmingus. Ei oskagi kohe pealinnas enam olla ja hakkama saada. Kaks aastat tagasi kui pealinna tolmu jalgadelt pühkisin, siis tulin toime.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lugu on järgmine: Koledal katkuajal otsustasin Eesti majandust ja pealinna restoranipidajaid aidata ning otsustasin külastada ühte moodsat pealinna restorani. Heatahtlik ja sõbralik, nagu ma olen. Teretasin uksel sõbralikult ettekandjaid ja naeratasin. Ettekandjad ju ka inimesed.

Toodi menüü ja asusin valima. Valik tehtud, soovisin tellida. Tuli ettekandja. Ilusti Eestimaa soojas suves pruuniks päevitunud uuseestimaalane. Esitasin oma tellimuse ilusti kõlavas eesti keeles. Vastus tuli inglise keeles. Üritasin siis veel paar korda üht-teist täpsustada eesti keeles. Vastati inglise keeles.

Olin hämmingus. Minu teada on seaduse järgi Eestis riigikeeleks ikka eesti keel. Või enam mitte? Ega ei teadnudki sel momendil. Äkki paar aastat maal ja metsas elades on seadused muutunud ja ma ei ole jõudnud ennast kurssi viia. Läksin siis inglise keelele üle, et tellimus tehtud saaks ja kõht täis.

Mis teie arvate? Kas ma peaksin nüüd liituma mõne integratsiooni programmiga, et eestlasena Eestis toime tulla? Onju igasuguseid integratsiooni programme. Äkki midagi sellist ka? Hetkel on küll selline tunne, et vajan integreerumist pealinna uuseestlastega toime tulekuks.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused