Kuulmine ja arusaamine on kaks eri asja

Repliik,
- Updated
©UU
Riigikogu saal

Hiljuti püüdsid mõned Reformierakonna poliitikud peavoolumeedia toel panna rahandusminister Martin Helmele süüks seda, et ta osatas kuulmispuudega saadikut Jüri Jaansoni, kui tegi vastavas kontekstis vihje, et lisaks sellele, et kuulmisega on kehvasti, on mõnel saadikul halvad lood ka arusaamisega. Isegi Õhtulehe faktikontroll oli sunnitud selle opositsionääride kiusu ümber lükkama.

Nimelt on riigikogu saalis pahatihti probleem sellega, et puldis olevad ministrid või saadikud lihtsalt ei kuule küsijaid, kuigi nende kõrvakuulmisel pole tavaolukorras erilist häda midagi. Arusaamisega on muidugi teised lood, sageli ei taheta aru saada, aga veel sagedamini ei saada ka. Sõnad „kuulmine“ ja „mõistmine“ ei ole teps mitte sünonüümid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See meenutab mõne aja tagust seika, kus siseminister Mart Helme samuti täheldas, et ta ei saanud küsimusest aru. Selle peale sepistas Delfi loo pealkirjaga „Mart Helmel ealine eriolukord riigikogus: kustuva kuulmisega minister ei mõista küsimusi“.

Esiteks kõlas see pealkiri ise juba irvitavalt ning siit võib tabada toimetaja abitut püüet kalambuuritseda. Teiseks on siin viidatud justkui poliitiku vanusest tingitud puudele, et teda ebaeetiliselt naeruvääristada. Kuid kõige olulisem – ühte patta on pandud kuulmine ja küsimusest arusaamine, mis ei lange kuidagi ühe kategooria alla.

Jutt käis infotunnist, kus vaenulike opositsiooniliikmete küsimused ongi pahatihti nii segased, et sellest ei saaks aru isegi kõige parema kõrvakuulmisega inimene. Lisaks eelneb tavaliselt küsimusele pikk traktaat, kus küsija üritab vaimukalt ise särada ja küsitavale ära panna ilma, et ise küsimuseni ettenähtud aja jooksul jõuakski.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused