Lääbakil kaldu, õelutsev ja valelik… selline meedia siis

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Meediamajades tehakse kõike omatahtsi, eetikakoodeks pole kõmu loomisel enam tähtis. Pilt on illustratiivne.

Kolmapäev (ja aeg enne ning pärast) näitas ära, kui mutta on vajunud Eesti peavoolumeedia, kes lükkas osa tähtsaid teemasid tahaplaanile ja keskendus tülide õhutamisele.

Pikka aega koos maasikakasvatajatega ukrainlasi nõudnud ajakirjandus vahendas vaid mokaotsast ja tagumistel lehekülgedel uudist viirusekandjate leidmisest värskelt saabunud võõrtööliste seas. Ei mingeid järelepärimisi vastutajatelt, kommentaare asjaosalistelt, ennustusi võõrtööjõu tuleviku osas… täielik vaikus!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna Reformierakonna liider Kaja Kallas sai esikülgedele talle mitteomase uiguuride-vastase genotsiidi teemaga, siis oli päevases poliitikasaates ilmselt kavas ukrainlaste teema, kuid see kukkus ohtlikuna ära.

Nüüd peksab ajakirjandus täie rauaga seda teemat, et Jaak Madisoni ja Martin Helme seisukohad taastuspaketi osas ei kattu. Ja siis? Alles pas(a)undas meedia sellest, et Helmed hoidvat erakonda raudses haardes, aga kui selgub, et erakonnas on demokraatia, ja inimesed tohivadki erinevalt arvata, siis on meediahüaanid kohe väidetavat lõhet laiemaks käristamas.

Kui aga Isamaas tekivad “parempoolsed”, siis seda teemat lõhenemisena keegi esile ei tõsta – vastupidi, antakse sõna Jaak Aabile, kes lõhet ei näe, ja Michalile, kes sikutab koos Kaja Kallasega Isamaad Reformierakonna teki alla.

Hiljuti ujus välja kellegi poolt lekitatud algne variant välismaalaste seaduse muudatustest ja nagu märkis siseminister Mart Helme neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, läks lahti koalitsiooni lõhestamiseks – mustandi variandis eelnõuvariant topiti Urmas Reinsalule, Mailis Repsile ja ei tea kellele veel nina alla, et saada negatiivne vastukaja. Ajakirjanduseetikast pole haisugi – varastatud eelnõu kohta nõuti seisukohta inimestelt, kellele see mõjus üllatusena, ja seda kasutati ära leheneegrite kirvetöös.

Ühtegi meediaväljaannet ei huvita see, et Mart Helme on õiget juttu rääkinud nii “viiendast kolonnist” Eestis, Saksamaa relvajõudude seisukorrast, “õõnespeadest” ülikoolides kui ka koroonaviiruse levikuohu kohta, mis on kõik tõestust leidnud.

Eesti meediamaastikul asjad mitte ei parane, vaid lähevad aina hullemaks. Kõmunäljas ei loe enam miski ja Juhan Peegeli jutt ajakirjanike inimeseks jäämiseks hajub võidukate kiskjamöirete tõttu tühjusesse.

10 commentsOn Lääbakil kaldu, õelutsev ja valelik… selline meedia siis

 • Avatar

  Kahju, et neid pimedaid veel nii palju on. Kuidas üldse inimesed saavad meil ikka nii lambad olla.

 • Avatar

  Kui tahame valimised jälle vabadeks ja tõelist rahva arvamust kajastavaks muuta, tuleb e- valimised ära keelata. See süsteem loodi reformierakonna õhutusel ning neil on tagauks tulemuste võltsimisteks. Meie e- valimised kujutavad Putni valimissüsteemi, kus nüüd ka kännuotsas ja autode pagasiruumides valimiskastid. Ka olid juba mõnedes linnades ka e- hääletamised, mis Putinile hääle andsid.

 • Avatar
  Aigar Ajaots

  Küll maailmarevolutsiooniline sm.Sooros selle filantroopiaga sirgeks timmib nagu me omaaegne Kõverkaela-Jukkin.

 • Avatar

  Jube lihtsalt, isegi vikerraadiot pole enam võimalik kuulata, interviud ainult vasakpoolsetega, rahvuslastele sõna ei anta, täiega pask. Nimetus on Eesti Rahvus Ringhääling—kust otsast ta rahvuslik on, marksistlik—, reformivaraste —, sotsväärakate—,…,nende hüäänide hääling on, aga mitte rahvuslik.

 • Avatar

  TÄIELIK VAIKUS – ajakirjandus, meedia koos opositsiooniga. AGA PAUK ON TULEMAS – kes paneb pillid kotti?!
  Ikka täielikud idioodid, et ei testinud Ukraina poolel reisiga registreerituid (“tublisid põllumehi”).
  Ja miks nad laiali mööda Eestit saadeti – lõhnab vandenõu järele, et rohkem valitsusele liigseid probleeme valmistada.
  Kui peaks uus laine tekkima kuulutada välja sõjaolukord ja kõik oravad/sotsid, kes selle taga olid, puuri pistma!

 • Avatar

  Sildami intervju Ansipiga paarpäeva tagasi,andis ajakirjandusele tuule uuesti tiibadesse.Sildam küsis Ansipilt,et ise lubasite koalisatsiooni kukkumist lühikese ajaga,Ansip vastas,et ilma ajakirjanduse abita see läbi ei lähe ja samuti peab opositsioon vaeva nägema.Jutuajamine oli paari päeva eest ning siis saigi alguse järjekordne klapperjaht.Helmet naeruvääristati selle välismaalaste seaduse pärast ning kenasti toodi välja koalisatsiooniministri Repsi eriti ülbelt lausutud arvamusavaldus.

 • Avatar

  Esmalt tuleb endale selgeks teha, et tegemist pole ajakirjanduse, vaid ideologiseeritud meediatööstusega. Rõhutan, ajakirjandusega pole sel fekaaliautol ainsatki kattuvat lõiku.

 • Avatar

  Ega see hala ajakirjandust muuda. Asjatu närvikulu.

  • Avatar

   Tõesti pole mõtet jälgida mölaklusega ja lõhestamisega tegelevat meediat– blaablaablaa,kui Isamaale keevitatakse jälle külge sotsmarxliberite saba kaotavad veel viimased valijad ära,sest mandaati nad ei saa oma uussotsialismiks.

 • Avatar
  Kiviräha Mari-Andrus

  Tere!Minul on EKRE juhtkonnale üks küsimus.Kas IT vallas on edasiminekuid ja kui Isamaad õnnestub rehvidel sidruniviiludega ära osta,siis kas järgmised Riigikogu valimised on juba läbinähtavaks tehtud?Aitäh!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused