Ladõnskaja-Kubitsale – see ei ole sinu riik, see on meie kõigi riik

Repliik,
- Updated
Kas Ladõnskaja unistuseks on Louis XIV kombel oma riiki omada?

Isamaa separatistide leeri kuuluv Viktoria Ladõnskaja-Kubits ütleb sõnad, mida pole poliitikutest keegi kasutanud: minu riik.

Õhtulehes on pealkiri “Viktoria Ladõnskaja-Kubits: „Ma ei taha, et abielureferendum mängiks minu riigi julgeoleku ja turvatundega.“” Nutumüüri taha pole võimalik kiigata, aga pealkiri ütleb kõik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti riik ei ole Ladõnskaja-Kubitsa “minu riik” – see on kõigi kodanike, lisaks temale ka Helmede, Kallaste, Savisaarte jne riik. Keegi ei saa seda nimetada “minu riigiks”, kuigi ka üks korruptandist riigipea üritas kord riiki oma pärusmõisana käsitleda.

Paljudele Ladõnskaja moodi poliitikutele meeldib rõhutada, et see olevat tema riik – sõnumiga, et tema on otsustaja, millele järgneb oma ideede pealesurumine, sest tema ju “oma riigis” tohib ja teised ei tohi talle vastu vaielda.

Ütlus “Riik, see olen mina” (l’Etat, c’est moi) pärineb Louis XIV-lt ja tähendab seda, et üks mees pidas ennast kogu Prantsusmaaks. Ladõnskaja-Kubitsa “minu riik” kisub kangesti sinnakanti.

Lisaks jääb arusaamatuks, kuidas abielureferendum mehe ja naise abielu osas riigi julgeolekut kahjustab. Isegi Ladõnskaja rahvuskaaslased toetavad valdavalt traditsioonilist peret ja on homoagenda vastu. Mitte keegi peale “uusväärtuste” importijate ei liigutaks kulmugi, kui abielu ainult mehe ja naise päralt jääks.

Või hakkab Ladõnskaja ise julgeolekut ohustama, kui oma tahtmist ei saa? Isamaas on ta juba pikemat aega suurim julgeolekuoht.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused