Lammutamise asemel ehitamisele üles kutsuv Kaja Kallas lõhub ise, kuis jaksab

„Reformierakond on alati olnud looja ja ehitaja, mitte lõhkuja,“ rõhutas oravapartei esimees Kaja Kallas eile oma erakonna üldkogu ees. Paraku oli kogu tema kõne üles ehitatud praeguse koalitsiooni lõhkumisele ning seda kajastanud pealkirjades toodi välja, et Eestis käib võitlus ehitajate ja lõhkujate vahel.

Mine siis võta kinni, kes on kes. Ehk nagu ta ise rõhutas – „sõnad ei  maksa midagi“.

Kui Reformierakonna käilakuju Andrus Ansip on öelnud, et ta teeb kõik selleks, et praegune valitsusliit lõhkuda ja äsja sotside esimeheks valitud Indrek Saar kordas, et ta näeb heameelega valitsuse lagunemist, siis sama juttu ajab jätkuvalt ka Kaja Kallas.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles eile erakonna üldkogul Viljandis peetud kõnes, et praegu käib Eesti ühiskonnas võitlus nende vahel, kes üritavad võtta, hävitada ja lõhkuda ning nende vahel, kes tahavad midagi ise luua.

Tegelikult rääkis ta muidugi oma sõnadele vastu, sest vastupidiselt oma kõne juhtmõttele, kordas ta ikka seda mantrat, et tema paneks kokku palju parema valitsuse, millega ta kõigutab paati ning külvab ühiskonnas jätkuvalt ebastabiilsust.

„Nii Isamaa kui Keskerakonna juhid teavad sisimas, et praegune valitsus ei hakka kunagi Eesti jaoks tööle,“ on ebaõnnestunud valimisvõitja Kaja Kallase viinamarjad ikka väga hapud.

Samas ei suuda Kaja Kallas siiamaani aru saada, miks ta valitsust kokku panna ei suutnud. „Üks küsimus painab meid kõiki. Me võitsime kahed valimised, aga miks me ei ole saanud valitsust moodustada? Miks teistele erakondadele on mistahes muu variant koalitsiooniks parem kui koos Reformierakonnaga? Kas meil on põhjust peeglisse vaadata ja mõelda, miks see nii on?“ oli oma nõrkust väljendanud Kallas hädas.

Kaja Kallas: „Mulle on ette heidetud küll seda, et ma valisin valed inimesed endaga kaasa teiste erakondadega suhtlema. Ja seda, et ma jäin oma põhimõtetele kindlaks. Ning seda, et ma ei olnud nõus võimu nimel tegema salakokkuleppeid pandimaja omanikuga. Kuid need ei ole ju tegelikud põhjused, miks meiega isegi läbirääkimistele ei tuldud. Tegelikud põhjused on mujal.“

Loomulikult ei saanud ebaõnnestunud poliitik üle ega ümber EKRE-st: „Ka seekord olid ka teised jõud välistanud koostöö EKRE-ga ning tundsime end seetõttu kindlamalt, kui oleks ehk pidanud.“

Kommentaarid