Langevad monumendid, raamatud karjuvad valust – on vandaalide hetk ajaloos

Repliik,
©Internet
Maailmas tuleb ikka ette aegu, mil pööbel möllab.

Liberaalne demokraatia on ennast pikka aega pidanud kui mitte kõige õigemaks, siis vähemalt parimaks ühiskonnakorralduseks, mida meil võtta on – ühteheitmine neomarksismiga aga on tast teinud tõeliselt tagurliku ideoloogia.

Me näeme igal sammul, kuidas totalitarism enam ei hiili, vaid astub uksi paugutades Lääne ühiskonda, hävitades selle demokraatliku olemuse. Üheks selle väljenduseks on teatud ilukirjanduse klassika (nagu „Tuulest viidud“ filmivariant) poliitkorrektseks muutmine või vähemalt varustamine õpetusega, kuidas seda lugu „õigesti mõista“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vahel jääb mulje, et ühiskond ei tahagi mõista – see pole mitte kellegi jaoks õigluse jaluleseadmine, vaid kõige ehtsam ideoloogiline ajupesu, sest kui inimestele kirjutatakse midagi ette ega lasta neil endil analüüsida ja mõtestada, siis see ongi sõna- ja südametunnistusvabaduse vägistamine.

Ükspuha, mida ja kuidas Margaret Mitchell oma raamatus kirjutab, on see kirjeldus ühest ajast, selle sündmustest ja tegelaste mõttemaailmast ning seda ei saa kuidagi poliitkorrektseks ümber kirjutada. Sest siis ei kirjelda see enam Ameerika kodusõja tegelikkust, vaid seda, millisena vasakliberaalid toda aega näha tahaksid – sellel pole tegelikult juhtunuga midagi ühist.

Jääb vaid ette kujutada, mis saab siis, kui marksistlikud inkvisiitorid Mark Twaini „Huckleberry Finni seikluste“ kallale asuvad. Seal ju kirjeldatakse neegerorja Jimi tõelise puupeana, kellel puudub elementaarnegi mõtlemis- ja loogikavõime. Võib ju teda uusversioonis filosoofiks ja mõtisklejaks ümber kirjutada, aga see poleks enam ei Mark Twain ega kodusõja-eelne aeg.

„Black Lives Matteri“ mässu ajal langevad ridamisi mälestusmärgid, ajalugu hakatakse ümber kirjutama (huvitav, kas Kolumbusele, kelle mälestusmärgid Chicagos maha võeti, jäetakse Ameerika avastaja au alles?) ning „rõhutud“ saavad õiguse ajaloole. Õnneks on pööbel alati ainult ajutiselt võimule saanud, sest maailma paremaks muutmiseks jääb neil oidu väheks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused